Vaihtoi mieluummin työpaikkaa kuin olisi tehnyt Sannan kanssa töitä.
Työkaveri ei jaksanut Sannaa - otti lopputilin
Anonyymi-ap
21356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Fiksu päätös.
Onko Marin pitkällä lomalla, kun viikkotolkulla kulkee kiertämässä kirjaansa mainostamassa? Maksaako Blair rouvalle palkkaa ja matkat ym.ym. Amerikoihin asti. On perin kummallista touhua... Sanna-ilmiö :D
Maria Veitola mainostaa Marinin kirjaa ja puhuu tuosta Sanna-ilmiöstä. Kyseinen ilmiö on kovin kyseenalainen, mitä esimerkiksiMarinin hallitus sai aikaan, paitsi rutkasti velkaa.
Eipä tuo ollut yllätys.
Kerrotaan, että Sanna johti korona-aikana hallitusta huutamalla. 😱
"Nyt ei ole oikea aika mökkeilyyn"! #! ##
Joskus on pakko huutaa jos ei muuten mene perille sanoma!
Toivottavasti Sanna ei tule takaisin Suomen politiikkaan.
Sitä minäkin toivon eniten maailmassa.
On suomalaisten etu, että Sanna pysyy kaukana Suomesta.
Tuostahan on jo uutisoitu useampaan kertaan, kuinka "johti" hallitustaan. Huutamalla ja kiljumalla, kuten kunnon natsisti "johtaakin".
Ps. Tämä myös nähtiin useissa telvisioiduissa kesk... eiku huuto-ohjelmissa
Pelolla ja huutamalla johtaminen on aina pahasta.
Palsta porvari keskustelee itsensä kanssa pöljä kun on.
Ketjun aloitus on porvaripropagandaa ja valetta
Eiköhän meissä kaikissa ole vikamme, onkohan tällä mainitulla Sannan työtoverilla lyhyt pinna ettei kestä parempaansa!
Taitaa vaan tämä mainittu työntekijä olla fiksumpi ja parempi tietotaidoiltaankin kuin Marin.
Miksi olette huolissanne ex - pääministeri Sanna Marinista. Työttömyys lisääntyy kokoajan ja hallitus ei tee mitään sen parantamiseksi ? Samoin tänä vuonna on jo yli 3000 konkurssia tullut ja on ennätys vuosiin.
Petteristä pitäisi olla huolissaan.
Hallituksen ministerit vaihtoon ja asiantuntijat hoitaa heti niiden tilalle. Olkoot sitten mistä puolueista hyvänsä. Tärkeintä on että ovat päteviä hoitaa ministerin tehtäviä jokainen.
Kuka valitsee ne "asiantuntijat" ja millä perusteella.
Esillä oleminen on tärkeää nykymaailmassa,politiikassa ja bisnes elämässä.On hakeuduttava aina siihen spottiin missä kamera kuvaa tai haastattelee jotain muuta.Tulee näkyväksi että on myös mukana.Voi sitten itse päättää sanooko muodikkaasti "no comments" vai haluaako mainostaa jotain enemmän.