Onko kokemuksia kyseisestä firmasta? Hoitaako työt asianmukaisesti ja miten noin muuten että kannattaa kyseisen firman kautta tilata remontteja?
Redo Oy vahinkosaneeraus
41
3103
Vastaukset
- Anonyymi
Keittiö remontti kestänyt jo yli 4 kuukautta joten hidasta ainakin on.
- Anonyymi
Hitaasti tehty remontti kertoo vain siitä että työ on huolellista eikä pilata remonttia tekmällä hätiköityjä virheitä kuten kaapiston kiinniitämistä nippusiteillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hitaasti tehty remontti kertoo vain siitä että työ on huolellista eikä pilata remonttia tekmällä hätiköityjä virheitä kuten kaapiston kiinniitämistä nippusiteillä.
Niin tai siitä, ettei ole tarpeeksi osaavia työntekijöitä tekemään niitä hommia jotka on otettu vastaan.
- Anonyymi
Palovahingon korjasivat ja mun mielestä jälki erittäin hyvää eli mistään ei huomaa että mitään tulipaloa edes olisi ollut.
- Anonyymi
Aika paljon on saanut soitella asioiden perään kun ei tiedä missä mennään ja millä aikataululla. Useita viikkoja meni ja näiden aikana raksamies oli paikalla 1-2 päivää viikossa, resurssit alimitoitettu?
- Anonyymi
Kävivät korjaamassa tiskarivuodon aiheuttaneet vahingot. Homma sujui mallikkaasti. Sovittiin vain alussa niiden raksakaverin kanssa, että miten pitää minut ajan tasalla jne. Ottaisin tekemään toisenkin kerran.
Yleisesti kannattaa aina sopiva raksahommissa heti alussa miten haluat niiden viestivän jne., niin yleensä homma toimii. - Anonyymi
Työssä ei mitään vikaa, mutta kesto vaan selvästi pidempi kuin mitä alussa on luvattu. Jos vaikka sanovat että remontti tulee kestämään 3 kuukautta niin meillä meni ainakin 5 kuukautta.
- Anonyymi00038
Menisitte töihin niin ei tarvisi täällä notkua.
- Anonyymi00040
En kyllä uskalla ottaa Redoa meidän isoa palovahinkoa korjaamaan. Ei herätä luottamusta yhtään, kun ajantasaisia taloustietoja ei ole saatavilla.
- Anonyymi00041
Joudut maksamaan itse? Vakuutusyhtiö ei korvaa? Miten syttyi / sytytit?
- Anonyymi00042
Luottoluokitus näyttäis oleva A. Kertoo nykytilast jok o aikasta hyv raksapuolel.
- Anonyymi00043
Anonyymi00042 kirjoitti:
Luottoluokitus näyttäis oleva A. Kertoo nykytilast jok o aikasta hyv raksapuolel.
Millähän mittarilla Redon luottoluokitus on A? Kirjavaisen kaunis kirjoitus facessa ei siihen A merkintään riitä.
Ihan ostamalla tulostiedot/riskitiedot saa ajankohtaiset paikkansa pitävät tiedot tämän hetken taloustilanteesta. Ja se ei tosiaankaan ole A. - Anonyymi00044
Anonyymi00043 kirjoitti:
Millähän mittarilla Redon luottoluokitus on A? Kirjavaisen kaunis kirjoitus facessa ei siihen A merkintään riitä.
Ihan ostamalla tulostiedot/riskitiedot saa ajankohtaiset paikkansa pitävät tiedot tämän hetken taloustilanteesta. Ja se ei tosiaankaan ole A.LOL
Taidat vain trollata, kun et edes tiedä mistä luottoluokitukset tulee.
Tai sitten et ole ihan täyspäine tai vaan täysin tyhmä / vajaa. Veikkaan jälkimmäistä.
Et sie omaa toimintaa saa kukoistamaan trollaamalla kilpailijoitasi / entisiä työnantajiasi / entisiä kollekoitasi / entisiä kavereitasi
Varo ettet tukehdu katkeruuteesi ;) - Anonyymi00045
Anonyymi00043 kirjoitti:
Millähän mittarilla Redon luottoluokitus on A? Kirjavaisen kaunis kirjoitus facessa ei siihen A merkintään riitä.
Ihan ostamalla tulostiedot/riskitiedot saa ajankohtaiset paikkansa pitävät tiedot tämän hetken taloustilanteesta. Ja se ei tosiaankaan ole A.Miksi valehtelet?
- Anonyymi00046
Anonyymi00044 kirjoitti:
LOL
Taidat vain trollata, kun et edes tiedä mistä luottoluokitukset tulee.
Tai sitten et ole ihan täyspäine tai vaan täysin tyhmä / vajaa. Veikkaan jälkimmäistä.
Et sie omaa toimintaa saa kukoistamaan trollaamalla kilpailijoitasi / entisiä työnantajiasi / entisiä kollekoitasi / entisiä kavereitasi
Varo ettet tukehdu katkeruuteesi ;)2024, 29.4m€ liikevaihto ja tulos -1.4m€
Viides vuosi putkeen silkkaa tappiota.
Siitä voi arvoisa tampio itsekkin arvioida, että mikähän mahtaa olla Redon luottoluokitus. - Anonyymi00048
Anonyymi00046 kirjoitti:
2024, 29.4m€ liikevaihto ja tulos -1.4m€
Viides vuosi putkeen silkkaa tappiota.
Siitä voi arvoisa tampio itsekkin arvioida, että mikähän mahtaa olla Redon luottoluokitus.Todellinen spede tämä "talousasiantuntija". Voi kiesus mikä pelle
- Anonyymi00049
Täälä nämä samat epätoivoiset homot yrittää saada Redoa näyttämään paremmalta kuin todellisuudessa on. LOL vaan itsellesi. Muista olla varovainen ettet laita samaa peukaloa suuhun joka on juuri ollut antin annelissa. :D
- Anonyymi00057
Anonyymi00049 kirjoitti:
Täälä nämä samat epätoivoiset homot yrittää saada Redoa näyttämään paremmalta kuin todellisuudessa on. LOL vaan itsellesi. Muista olla varovainen ettet laita samaa peukaloa suuhun joka on juuri ollut antin annelissa. :D
Siirryit sitten juttelemaan seksuaalisista mieltymyksistäsi, kun ei äly riittänytkään trollaamiseen. Jatka saamaan mallliin pikku mussukka.
- Anonyymi00059
Osu ja uppos. Tulik pahamieli
- Anonyymi00060
Anonyymi00059 kirjoitti:
Osu ja uppos. Tulik pahamieli
Koita nyt jo opetella kirjoittamaan. 🤦🏻
Mikä on VAKO-älykkö?
- Anonyymi00050
Tais tulla eräälle tyypille just aika paljon aikaa annelointihommiin.
- Anonyymi00051
No jep =D
- Anonyymi00067
Näköjään on poistettu se Redon liittyvä blogiteksti. Onneksi Internet Archive nappaa kaiken talteen ettei ketään voi niin vain (ehkä?) hiljentää uhkauksilla. Ihan mielenkiintoista luettavaa
https://web.archive.org/web/20251008042438/https://redokokemuksia.fi/kokemuksia/better-call-saul/ Itselläni on Turussa meneillään kerrostalossa vesivahinko remontti meneillään.Pääasiassa olen ollut tyytyväinen varsinkin työn laatuun mutta jostain syystä n.kahteen viikkoon ei ole tapahtunut mitään eikä työnjohtajakaan tiedä mistä viivästys johtuu eikä tiedä missä vaiheessa remontti on.Jotenkin tässä alkaa tuntumaan että työntekijöiden ja työnjohdon välillä ei kommunikointi toimi,tässä tulee mieleen että ovat siirtyneet uudelle työmaalle.Ai niin huomasin myös että putkari on unohtanut kylppäristä pesukoneliitännän. No huomenna työnjohtaja lupasi käydä paikan päällä.
- Anonyymi00068
Kannattaa varmistaa, putki- ja sähkömiehen luvat. Selvisi jälkikäteen meillä ettei Redolla itsellä eikä alihankkijalla ollut lupia eikä koulutusta. Vaan oli tee se itse tyypinen alihankkija.
- Anonyymi00071
Kävikö työnjohtaja paikan päällä, miten kävi
- Anonyymi00072
Mukavaa seurata älykästä keskustelua.... 😵💫
Meillä oli redo mittaamassa kosteusvauriota ja tekivät sen hyvin. MUTTA Sen jälkeen ei tosin kuulunut mitään pariin kuukauteen ja oltiinkin jo valittu toinen kuivattuja. Talo oli jo kuiva, kun redolta soittelivat takaisin. Eli ei kovin aktiivista toimintaa heiltä ja kun eivät mittauksen jälkeen soittaneet, meni ne tonnit muualle. - Anonyymi00075
On kyllä älyvapaata kommentointia firman omilta työntekijöiltä.
- Anonyymi00076
Kuinka
Ketjusta on poistettu 36 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257455Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986116Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1154188- 1554164
- 1631921
- 611788
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.341775Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1391685- 381478
- 381474