Televisio ohjelmat

Anonyymi-ap

Mitä mieltä televisio ohjelmista?
vain asiallinen keskustelu kiitos

15

218

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valetta propakandaa ja väärämielisten panettelua. Heitin tv n pois

    • Anonyymi

      - Voi sanoa , että ennen TV;ssä oli ohjelmia ja välillä pieniä mainoksia - !

      - - - Nykyisin on Vain - MAINOKSIA - ja välillä pieniä ohjelman pätkiä - !

      • Anonyymi

        Sinulla on väärä kanava. YLE:llä ei ole mainoksia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinulla on väärä kanava. YLE:llä ei ole mainoksia.

        - Ei -NORMAALI-Ihminen YLE:n kanavia katso .
        - -Yle-kanavia katsoo vain SDP ja Vasemmiston ja Vihreät PUNIKKI-Kommunistit


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinulla on väärä kanava. YLE:llä ei ole mainoksia.

        Yle on propagandakanava! Katsokaa vaikka minkä tyylistä ohjelmatarjontaa sisällöltään sieltä tulee, pois lukien muutamien harvojen britti- ja saksalaissarjojen!
        Kaikkien sisältö on tavalla tai toisella vihervassari painotteista!!
        Joten ei kiitos!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinulla on väärä kanava. YLE:llä ei ole mainoksia.

        Kuka nyt yleä kattoo, tuota punaista propakandakanavaa?


    • Anonyymi

      Oon aika pihalla siitä mitä sieltä edes tulee, kun en oo kattonu varmaan ainakaan vuosikymmeneen telkkarista mitään muuta kuin leijonien mm- ja olympiapelejä. Kaikki ohjelmat ja elokuvat katson suoratoistopalveluista.

    • Anonyymi

      The Joulukalenteria ei tule tänä vuonna. Miksi? Ennen tuli uusintoja, nyt samat ohjelmat tulevat joka päivä uudelleen. Kuka siellä on kiusaamassa?

    • Anonyymi

      Muistinsa pikkuhiljaa menettävälle mitä parhainta ajanvietettä, uusintoja uusintojen perään.

    • Anonyymi

      tempparit ja putous on parhaita

    • Anonyymi

      Mikä tämä pentulive-ohjelma tv2. Koko yö näytetään kun koirat makaa. Kallista lupamaksuja otetaan ja ohjelmat on täyttä p:kaa. Onko tämä oikein! Tv-lupamaksut pois, jos tämä ylen ohjelmatarjonta jatkuu. Ei kaikki halua enää avata edes telkkaria, kun on ala-arvoista ohjelmaa ja valheellista viestintää päivästä päivään
      Rauhanneuvottelijoiden teatteria ja pentuliveä. Onko millään mitään väliä, kun mahdollisimman monta pelle Hermannia tulee ruutuun ja valehtelevat itseään kehuen. Kuka vastaa tästä ohjelmatarjonnasta.

      • Anonyymi

        Tikkakoskella sijaitseva Puolustusvoimien Ilmasotakoulu sai itsenäisyyspäivän alla erityisvieraita, kun Pentuliven pennut saapuivat kylään.

        Pentulive on Ylen ohjelma, jossa seurataan englanninspringerspanieli Murun pentujen kasvua syntymästä luovutukseen.

        Tuisku-pentu pääsi Boeing F/A-18C Hornet -monitoimihävittäjän ohjaamoon lentosotamies Anttu Tietäväisen kanssa.

        Mukana olleet Tatti, Tupru, Myrsky, Lakka ja Kuura pysyivät tassut maan kamaralla, mutta tekivät tarkastuksen muun muassa sotilaiden täyspakkauksen varustuksiin.

        Tupru-pentu esitteli räjähdekoirien suojavarusteen, sirpaleliivit. Ne suojaavat koiraa, jos etsinnän aikana tapahtuu räjähdys. Videolla nähdään, kuinka kuusiviikkoisen Tuprun päällä aikuisen labradorinnoutajan sirpaleliivi näytti lähinnä teltalta.


    • Anonyymi

      Mulla ei ole ollut vuosikausiin edes antenni johtoa telkkarissa. Ainoat mihin käytän telkkaria niin satunnaiseen NHL/FIFA pelaamiseen pleikkarilla ja parin kuukauden välein vaihtuvaan suoratoistopalveluun.

      Eihän sieltä edes tulee mitään fiksua. Samat pyörii kokoajan, mutta kanava vain eri. Sitten jotain realityä, missä samat naamat kokoajan. Miten joku noita voi edes katsoa.

    • Anonyymi

      Surkeita, uusintoja, surkeita, uusintoja

    • Anonyymi

      Pääasiassa aika surkeita. Itsellä ei ole tv:ssä antennikaapelia kytkettynä. Tv:tä käytän lähinnä olohuonepc:n näyttönä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe