Siivosin asuntoa tällä viikolla

Kun olin konttaamassa ja pesemässä lattiaa, aloin itkemään ja itkusta ei meinannut tulla loppua. Niinpä siinä pillitin ja pesin sitä lattiaa. Kuka arvaa syyn?
29444
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Hyvää elämää tarkoittaa kun siivoaa ja hieman itkeekin ennen kuin ilo alkaa.

Äänestä

Peittelit jälkiäs tietenkin, ja pillitit nimettömiä vaikka seki on laitonta. ;)

Äänestä

Vanhat sotkut on hyvä siivota ja mieli puhdistaa. Puhdas koti kiittää ja tuo hyvän mielen.

Äänestä

Koska koen kiusaamisena erään asian.

Äänestä

Jos koko kämppä on kuin pommin jäljiltä, tuntuu vaikealta aloittaa mistään.

Äänestä

🪣🧽💧🧎🏻‍♂️

Äänestä

Ok. Minä en ole ainakaan kiusannut, päinvastoin. Minäkin itkin, koko päivän sängyssä itkin ja menin ihmisten ilmoille naama täysin turvonneena.

Äänestä
  • Siis kuka ?

    Äänestä

Minä en vaan jotenkin jaksa siivota. Ei kiinnosta, eikä näe pointtia vaikka nurkat kohta täynnä seittejä ja pölyä ja muuta skeidaa lattiat ja muut paikat täynnä. Ehkä kerran vuodessa saan tsempattua niin että siivoan kunnolla.

Äänestä

Kuka oesee kontaten lattian vielä tällä vuosituhannella? Mopit on keksitty.

Äänestä
  • Jos on pienehkö asunto ja tavaraa siellä täällä, on tehokkain tapa saada puhtaaksi konttaamalla
    🤣

    Äänestä

Kun vaihdat yöpuvun päälle, saattaa olla houkuttelevaa heittää päivällä käytetyt vaatteet tuolin päälle tai jopa lattialle. Älä kuitenkaan lankea tähän laiskan miehen ansaan. Sinulta ei vie kuin pari sekuntia heittää vaatteet pyykkikoriin tai viikata ne tuolille. Parittomat sukka ongelmat katoaa siihen

Äänestä

Sydänsurut. Tai tämä on kompa. Itkit liian vahvaa pesuainetta.

Äänestä

On helppoa jättää mainospostia, pizzapaikan ruokalistoja ja vanhoja sanomalehtiä kodin nurkkiin. Säästä tärkeät paperit ja heitä loput pois!

Äänestä

Mitä teet tusinalla lakanoita tai viidellä juustoraastimella? Jos et tarvitse anna pois. Kun saat lisää kaappitilaa, on tavaroiden laittaminen oikeille paikoilleen paljon helpompaa.

Äänestä

Elämän tuskan muistit ja tunteet nousivat pintaa, ajattelit ehkä kuolemaa ja jaksamista.

Äänestä

Minäkin olen viime päivinä siivonnut/tyhjentänyt kaappejani ja itselle tulee vain helpottunut olo kun saan heitettyä vanhaa roinaa pois.
Tänään vein kangaskeräykseen sellaisia vaatteita (rikkinäisiä farkkuja ym) joita ei uffin keräyslaatikkoon voi viedä.

Äänestä

Menneisiin ei ole paluuta.

Äänestä

Jotkut on vaan niin käsittämättömän laiskoja että elävät kuin kaatopaikalla ja hengittävät pölyä keuhkonsa täyteen.

Äänestä
  • Juuri näin..

    Äänestä

Ikävä kenties?

1Äänestä

Tyrävyö petti?

Äänestä

Voit motivoida itseäsi tekemällä siitä mielekkäämpää aloittamalla pienestä, asettamalla ajastimen tai kuuntelemalla musiikkia tai äänikirjaa samalla. Hommat hoituu huomaamatta silloin

Äänestä

Kun kerran siivoaa että paikat kiiltää. Ei enää huvita sotkea paikkoja. Vähemmälläkin tavaramäärällä pärjää ja tavarat paikoillaan

1Äänestä

Kuka pesee konttaamalla lattiat tänä päivänä? Eikö siihen ole varrelliset mopit keksitty.

1Äänestä

Tarkkaan jos tekee saa siistii jälkee jota ihailla höh viel kaapin päällä pölyt noin puhdas tuli

Äänestä

Mustat nahkapäälliset tuolit ja
musta paitapuero.

Äänestä

1 roska aina päivittäin jos siivoaa.

Äänestä

seuraavan päivän operaatio sitten roska 2.... ni9i nooh well niin kun kkk sanovavat negiatiator general dragon.... joo voi auttaa

..siivousuhommissakin ohheijta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun olin konttaamassa ja pesemässä lattiaa, aloin itkemään ja itkusta ei meinannut tulla loppua. Niinpä siinä pillitin ja pesin sitä lattiaa. Kuka arvaa syyn?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu