Kuka oli kyseessä

Kuka oli tämä kylän maalari joka ajeli kalja päissään ja autonsa lunastukseen lähellä Juvaa kesällä? Tämän kylän miehiä.
2511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maalari maalaa rahaa saa viinaa juo ja oksentaa. Näin loru joskus aikoinaan 😊

Äänestä
  • Kerran yks isäntä kertoi kun kysyin mitä pojille kuuluu?
    Vastasi juoppohan se on(maalari) ja juoppohan se on toinenkin oli muurari

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuka oli tämä kylän maalari joka ajeli kalja päissään ja autonsa lunastukseen lähellä Juvaa kesällä? Tämän kylän miehiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu