Itsenäisyyspäivä lähestyy

Anonyymi-ap

Miten ajattelitte viettää Suomen itsenäisyyspäivän 6.12.2015. viettää Suomessa tai Thaimaassa? Mitä herkkuja pöydässä?

5

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meidän perheessä Aimo on liha mestari. Otan aina hyvissä ajoin vahvasti marinoidun aimon sulamaan sisätiloihin ennen pyhiä. Ollaan asuus erossa ja aimo asuu normaalisti huusissa.
      Aimo laittaa sitten suuren sisä paistin isoon puuro kattilaan hautumaan ja savustumaan. Toisen kattilan se laittaa päähän ikään kuin kokin hatuksi. Pyhänä se sitten hunajoidaan ja joidaan kyllä muutenkin. Liha hunajoidaan ja aimon kanssa joidan.
      Aimo ottaa venäläisestä sala kuljetus röökistä tulen hitsi pilliin ja tohottaa pinnan 1600 asteessa sisäfileen raikkaan rapeaksi, jolloin se on helppo syödä lämpimänä sellaisessa 900 asteessa tai kaataa suppiloon, jolloin se on helppo lämmittää uudelleen vaikka viikon päästä mikrossa.

      Nämä lihat menee pilalle jos päästää jonkun illuminaatti pattis rakkaan töhertämään näiden kanssa, vai oliko se laminaatti... sillä nyt ei ole väliä vaan tarinalla.

      • Anonyymi

        Stubbin uusi rakas vävy viettää ilmaista itsenäisyys päivää linnasssa. Kyllä mummoa kirpasee kun. Ei pääse mukaan olen väärän värinen ja suomalainen siks ei tullut taaskaan kutsua. Niin stubbilla on musta vävy. Stubb joutui ostamaan juhlapuvun vävylle kun loisijalla ei ole rahaa. Kyllä kirpasee mummoa.


    • Anonyymi

      Se ol ja män jo. Hanki uus alma nakka.

    • Anonyymi

      Helkama uunissa tehtyä silakkalaatikkoa ja kalapuikkosusheja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      276
      3971
    2. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      103
      3632
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      171
      2608
    4. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      41
      2388
    5. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      62
      2345
    6. Jätän tähän viesti kaivatullesi

      jos jotain jäänyt sanomatta. 👇
      Ikävä
      154
      1932
    7. Olet kyllä erittäin huono yhdistelemään pisteitä.

      Etkä vain sinä vaan kaikki teilläpäin.
      Ikävä
      34
      1737
    8. Etkö sitten itse

      ole koskaan ylittänyt rajaa?
      Ikävä
      40
      1329
    9. Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä

      The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v
      50 plus
      31
      1317
    10. Mitä järkeä iskeä

      Varattua ja yrittää saada sitä eroamaan
      Ikävä
      46
      1222
    Aihe