Itsenäisyyspäivä lähestyy

Anonyymi-ap

Miten ajattelitte viettää Suomen itsenäisyyspäivän 6.12.2015. viettää Suomessa tai Thaimaassa? Mitä herkkuja pöydässä?

5

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meidän perheessä Aimo on liha mestari. Otan aina hyvissä ajoin vahvasti marinoidun aimon sulamaan sisätiloihin ennen pyhiä. Ollaan asuus erossa ja aimo asuu normaalisti huusissa.
      Aimo laittaa sitten suuren sisä paistin isoon puuro kattilaan hautumaan ja savustumaan. Toisen kattilan se laittaa päähän ikään kuin kokin hatuksi. Pyhänä se sitten hunajoidaan ja joidaan kyllä muutenkin. Liha hunajoidaan ja aimon kanssa joidan.
      Aimo ottaa venäläisestä sala kuljetus röökistä tulen hitsi pilliin ja tohottaa pinnan 1600 asteessa sisäfileen raikkaan rapeaksi, jolloin se on helppo syödä lämpimänä sellaisessa 900 asteessa tai kaataa suppiloon, jolloin se on helppo lämmittää uudelleen vaikka viikon päästä mikrossa.

      Nämä lihat menee pilalle jos päästää jonkun illuminaatti pattis rakkaan töhertämään näiden kanssa, vai oliko se laminaatti... sillä nyt ei ole väliä vaan tarinalla.

      • Anonyymi

        Stubbin uusi rakas vävy viettää ilmaista itsenäisyys päivää linnasssa. Kyllä mummoa kirpasee kun. Ei pääse mukaan olen väärän värinen ja suomalainen siks ei tullut taaskaan kutsua. Niin stubbilla on musta vävy. Stubb joutui ostamaan juhlapuvun vävylle kun loisijalla ei ole rahaa. Kyllä kirpasee mummoa.


    • Anonyymi

      Se ol ja män jo. Hanki uus alma nakka.

    • Anonyymi

      Helkama uunissa tehtyä silakkalaatikkoa ja kalapuikkosusheja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      181
      1248
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      883
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      809
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      664
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      243
      584
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      308
      578
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      569
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      530
    Aihe