Kesäkuussa -23 tuli Neflixiin Arnold-dokumentti joka kertoo Arnoldin urasta.
Nostelin paljon puntteja nuorena ja lopetin sen touhun kymmeneksi vuodeksi.
Olin melko lihaksikas silloin enkä ollut sitten enää joka hieman harmitti silloin tällöin.
Tupakkiakin alkoi palamaan salin lopettamisen jälkeen.
No katsoin tuon dokkarin ensimmäisen osan ja ihmismieli on siitä mielenkiintoinen että päätös tuli varmana alle sekunnissa että ostan puntit kotiin. Menin heti nettiin ja tilasin levytankosetin, käsipainosetin ja eräänlaisen kyykkyhäkin.
Polttelin vielä tupakkia viikon pari kunnes kaikki tavarat saapuivat. Samana iltana aloitin nostelun ja samana iltana poltin viimeisen tupakin. Se aski oli laatikossa pari viikkoa, en tiedä miksi en heittänyt sitä pois enkä edes ajatelut koko asiaa kunnes heitin se takkaan. Eli poltin lähes täyden askin kerralla.
Laskin että viimeistään puolessa vuodessa kaikki nämä vermeet on maksanut itsensä takaisin jos ajattelee mitä menee tupakkiin. Aloin myös kävelemään. Kokeili juoksua mutta en pitänyt siitä. Kävelen metsässä ja metsäpoluilla niin lujaa kuin kykenen.
Enkä ole kesän -23 jälkeen koskenut mihinkään nikotiinituotteeseen. Olin nimittäin yrittänyt lopettaa purkalla mutta se on täysin turha tuote. Nikotiiniriippuvuutta ei korjata nikotiinilla vaan jollain muulla.
Lihasmuisti on ihmeellinen asia. On käsittämätöntä miten nopeasti lihas kasvaa jos sitä on joskus ollut. Jo parissa kuukaudessa ihmiset kävi puristelemaan olkapäitä ja käsiä enkä ollut maininnut uudesta harrastuksesta kenellekään. Kukaan ei tiennyt edes tupakoinnista kun töissä ei saa polttaa enkä sitä ollut maininnut.
Urheilu, se on tärkeintä kun lopettaa.
Lopettaminen oli helppoa
Anonyymi-ap
0
189
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836480Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto925377Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143735Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1223375Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1892767Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742335Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12088Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191626- 981346