Onko armeijassa pakko mennä suihkuun muiden kanssa?

Anonyymi-ap

En halua mennä yhtä aikaa muiden nuorten miesten kanssa suihkuun. Ujostuttaa kun kaikki kuitenkin tuijottavat minua ja joku alkaa vielä lähentelemään. Muutenkin pelottaa armeijaan meno. Vanhemmat tutut ovat kertoneet että kuulemma pistävät punnertamaan 30 kertaa ja sen jälkeen juoksemaan 3000m matkan jos ei osaa jotain tai epäonnistuu. Katsoin tässä syksyllä Full Metal Jacket leffan ja se ei helpottanut oloani yhtään. Varmasti tulee samanlainen kouluttaja joka kurittaa minua ja tupakaverit hakkaavat minut yöllä.

5

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä ainakaan pudota saippuapalaa suihkussa. Raavaammat urokset eivät pysty aina vastustamaan halujaan. Itse selvisin suihkusta käyttämällä nestesaippuaa. Ei meillä kyllä pahemmin kuritettu ketään tai sitten en ollut paikalla sellaista näkemässä.

      • Anonyymi

        Sinulta aisantuntija- hinurilta ihan uteliaisuuttani utelen että onko nestesaippua parempi liukkari?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinulta aisantuntija- hinurilta ihan uteliaisuuttani utelen että onko nestesaippua parempi liukkari?

        No ei ainakaan tarvitse ottaa kuivana kakkoseen jos raavaat urokset tahtovat pakoputkea. Minä yritän vain antaa neuvoja että aloittajalla olisi turvallisempi olo armeijaan mennessä. Miksi olet noin ilkeä?


    • Anonyymi
      UUSI

      Hinurilaitoksen pakkolihatiski tuo yhteissuihku!

      Alikessut kuolaa ovella kun näkevät paljasta pintaa, riippuvia kasseja ja letkeitä letkuja!

    • Anonyymi
      UUSI

      Koita ottaa ne lääkkeet siellä Pietarissa, ei onnistu tuollainen höpinä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      153
      9977
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5484
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      27
      3909
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      50
      2705
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      73
      2425
    6. 74
      2145
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      145
      2036
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      233
      1838
    9. Roger Karimus

      – Sain muun muassa vuonna 2008 kolmen vuoden vankeustuomion törkeästä pahoinpitelystä. Autoin naispuolista tuttuani, kun
      Voimailulajit
      2
      1541
    10. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      141
      1525
    Aihe