Vai miksi ei kutsunut nollatuloilla lokkeilevaa Sofiaa linnan juhliin?
Sorsiiko A. Stubb köyhiä?
Anonyymi-ap
47346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Olisi kerrankin ollut näyttävää naiskauneutta Linnan juhlissa, mutta ehkä ensi vuonna saamme me tavalliset ihmiset nauttia TV:stä?
Olisi saattanut tulla ikkunankarmin kanssa....
Mikä nyt hattarapää mummoa noin ketuttaa, eikö martinalle löydy nyt rahamiestä millään...😆
Onhan se näin, jos varattomana voi rakentaa korkean elintason, se olisi jo hyvä syy saada kutsu juhliin!
On kyllä melkoinen taito maksattaa kymmenien tuhansien eurojen ulosotot vuodesta toiseen muilla ja itse vältellä työntekoa kuin ruttoa.
Ammattilokki
Missä opiskeli tuon ammatin?
Elämänkoulussa.
Jospa se paras kortti on ns. nahkavisa - No Limit!
Opiskeli olemalla monen miehen elätti lokki. Ei siihen tarvita yli opistoa.
Elätti lokki koulussa opiskeli, onneksi ei saanu elari pullaa.
Lukio jäi kesken mutta suoritti 2 h meikkauskurssin.
Minna/Martina ei edes päässyt lukioon, oli luokan tyhjäpää jo ala-asteella.
Sofia aloitti jo joulushoppailun itselleen eli itse ostaa itselleen miehen luottokortilla. Antoihan Ranta-ahokin Sofialle heti Master card rinnakkaiskortin käyttöön. Kun Sofia siirtyi Stefun elatukseen niin häneltä sitten kysyttiin että onko Stefu jo antanut Sofialle luottokortin käyttöön ja Sofia siihen vain naureskeli vihjailevasti että eihän sitä tiedä vaikka olisikin,
Nousiainen pitäisi kutsua linnaan koska selvisi jaloilleen suhteesta Sofian kanssa. Mitä nyt muutaman kymmenentuhannen ulosotot jäi maksettavaksi eron jälkeen.
Oli siellä kyllä köyhiäkin ja työttömiä kutsuttuna linnanjuhliin.
Miksi rahamiehet eivät anna rinnakkaiskorttia Martinalle , Sofia saanut jo monelta mieheltä Gold AMEXin !
Hän ei tarvitse miesten luottokortteja ja ei halua tulla, miesten alistamaksi koskaan. Kun on naisella itsellään hyvät ansiotulot, voi elää itseään kunnioittaen ja arvostaen koko loppu elämänsä ajan.
Etkö sitten vielä tiennyt, että Sofia on maksullinen nainen ?
Näytti olevan yksi mustalainen pariskuntakin linnanjuhlissa.
Oli paljon kans opettajia ja heillä ei ole hyvät ansiotulot.
Onneksi eivät polttaneet Linnaa.
Eihän noilla Martinan tuloilla elä kuin kädestä suuhun 😩 aikoinaan lokkeili 9 vuotta . Nyt on jo viimeinenkin kihlasormus myynnissä 😆
Kaikki meni , mun Levi , mun Hangon heppatila, mun Tähtitorninmäen miljoona asunto, mun Marbellan Villa ( joka ei koskaan ehtinyt edes valmistua ) ......😂
Höpsis! Mua nimittäin EI kutsuttu!
Olen erittäin paskana siitä - MUT olisi pitänyt kutsua näkemään Erikan meijerit livenä....
Se olisi ollut mahtava kokemus!
Miksi luettele Stefan Thermanin mennyttä omaisuutta ja ne eivät olleet Martinan eikä Sofian kummankaan omaisuutta. Kyllä Martina pärjää ja ansiotulot ovat 133 703,26 euroa. Sofian ansiotulot vuorostaan olleet viimme vuosina tasan 0. euroa.
Toimitusjohtaja SJB tekee talkootyötä.
Kun Martina jätti Stefun niin Martinan firman liikevaihto kaksinkertaistui.
Miten ihmeessä voi väittää että lokkeili koska Martinan tulot oli jopa vuonna 2012, kun oli äitiyslomalla 34 419 ja siitä sitten kasvaneet ja esim. vuonna 2014 jo 56 603 ja vuonna 2017 jo 101 389 ja vuonna 2018 tulot 108 723 ja 2019 tulot 91 594. Ja eron jälkeen verotettavat tulot 153 700 vuonna 2020 ja 232 800 vuonna 2021. Nämä siis mitä nosti itselleen palkkaa eli verotettavat tulot.
Pienin summa Stefun aikana eli vuonna 2012 oli siis tuo 34 419 minkä tienasi sinä vuonna kun oli raskaana ja lapsi syntyi syksyllä. Ei monellakaan ole vieläkään tuollaisia ansiotuloja tänä päivänäkään. Ei millään mittarilla voi väittää lokkeiluksi.
Eikös Seiskan entisen päätoimittaja ole kuitenkin työllistänyt Sofiaa säännöllisesti koska Sofia pääsi Katiska-dokumenttiin molemmille kausille ja sai oman tv-sarjan ja tuomion jälkeen sai sarjaan vielä jatko-osan ja nyt on taas rahoittamassa Sofiaa tuottamallla Sofialle bling bling sarjaa. Ja Sofia pääsi heti vuoden 2020 lopulla myös metropoliin vloggaamaan ja Komulainen järjesti Sofialle podcastinkin ja oliko kesällä 2020 Stefun kaverin firmassa tekemässä jotain. Ja kun siitä huolimatta tuli ulosottoja niin miehet maksoi ulosotot pois ja Sofian salaisuuksien aikana vaihdettiin uudet silikonit Tampereella nääs ja nenäleikkauskin tehtiin. Mutta joo, Sofiaan uppoaa kyllä todella paljon rahaa ja sen asian pitäisi jonkun ottaa aivan gradun aiheeksi että miten ihmeessä se tapahtuu.
Kauramaitomiljonääri tuhlasi Nettaan kolmessa kuukaudessa 700 tuhatta ja vei vielä vihillekin. Siinä olisi toinen gradun aihe vai pitäisikö noiden miesten mennä tutkituttamaan päänsä. Se on yksi vaihtoehto.
Onko Sofialla nyt sitten sugar daddy vai provier mies elättäjänä? Jos on provier suhde niin pitää olla vähintään avoliitossa. Muuten on pelkkä sugar daddy sugar baby suhde.
"Provier-suhteessa nainen hymyilee kauniisti eikä vaadi mitään, mutta haluaa kaiken - ja mies maksaa laskut mukisematta". Näin kirjoitetaan Ylen verkkosivuilla.
Sohvi ja Nousiainen meni jenkkilää valoittamaan. Tulivat maitojunalla takaisin.
Kiintiö etnisyydet aina kutsuttuina. Ettei tule koko suvuille paha mieli.. Monet ovat toisenlaisissa linnoissa, joissa istutaan, kuka pitempään tai vähemmän aikaa.
Opettajat verokalenterien keulilla ja ilkeävät vielä valittaa. Toosi piitkäät loomaat .työt ei luita rasita.
Karvavisa kiittää ja kuittaa.
Älä näytä aito feikki luonnonlapsi vedättää miljuneria mennen tullen.
Eikä pikkulapsia.
Vieläkin säälittää kun Nousiainen oli saanut ruhjeen silmäkulmaan kun oli urhoollisesti mennyt puolustamaan Sofiaa kun kolme miestä oli hyökännyt Sofian kimppuun. Nousiainen kertoi että aivan oli silmään potkaistu.
Ei ole Martina saanut edes s-market bonuskorttia.....😂😂😂
Soffalle ei ole mitään merkittäviä ansioita, taiteen ,eikä tieteen aloilla. Taitaa edustaa huume ja juhlimis kulttuuria.
"olen huumevastainen"
Sofiasta oli joku turkulainen taiteilijanainen tehnyt muotokuvan loppuvuodesta 2020 ja siinä oli vedetty ääriviivat jossa korostui Sofian muodot. Se ei ollut siis näköistaulu. Kata Kärkkäinen oli tehnyt Sofiasta muotokuvan jossa kuvasi Sofian kuninkaallisena ja Kata esiintyi Sofian salaisuuksissa, oli kutsunut Sofian kotiinsa ja lahjoitti tälle tekemänsä muotokuvan. Selvästi kuninkaallista omimista tuo Katan tekemä taulu ja itse huumerikoksesta tuomittu golddiggeriksikin nimitetty Sofia mallina. Tai nykyää Sophia J Belorf. Poliisi Komulainen teki yhteisen podcastin Sofian kanssa. Kyllä naisetkin Sofiasta tykkää, ainakin jotkut.
Miksi joku tekotissiteline saisi kutsun linnan juhliin. Näyttelisi vain muovi utareitaan kaikille vieraille
Onhan sillä tekotakapuoli ja hammaskuoret, joita voi esitellä silikonirintojen lisäksi.
On sillä myös 1,5 metriä pitkät jalat silloin kun pääsee muokkaamaan kuviaan.