Kolme tunkeutujista pääsi sisälle lukittuun sijoitusyksikköön pahoinpitelemällä ja uhkaamalla henkilökuntaa 60-80 cm pitkillä machete-viidakkoveitsillä.
Tapahtui syksyllä. Jeparit olisivat voineet pysäyttää vaikka lyijyllä ja jo aiemmin moottoritiellä lauman pyrkiessä pk-seudulle.
Tapahtui syksyllä. Jeparit olisivat voineet pysäyttää vaikka lyijyllä ja jo aiemmin moottoritiellä lauman pyrkiessä pk-seudulle.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Stoppari?
Oliko N seurue ? Mahdottomaksi mennyt touhu
N niin kuin m(n)urjaanit..
Kennenkä poikia lie olleet?
Tarvitaanko kuulusteluissa tulkkausapua?
Jossain toisessa maassa tuollainen porukka olisi saanut ansaitsemansa kohtelun.
Linnareissu ja sen jälkeen kengänkuva persieen ja maasta pois ynnä elinikäinen porttikielto Suomeen.
ei linnareissua vaan suoraan sinne mistä tulivatkin ja porttikielto suomeen
Linnareissu, mutta vedellä ja leivällä,
vankeusaikaa kuitenkaan lyhentämättä.
KYLLÄM, POSTI MERKKI PERSEESEEM JA ULOS MAASTA ILMAN VALITUS OIKEUTTA JA ENNEN SITÄ VETO KÖLIM ALTA!!!!! Ei vittu kun nämä elämänkoululaiset jotka ovat olleet koko elämänsä fattan tuilla tekemättä itsekkään yhtään mitään vaahtoavat kaikilla somekanavilla näistä. Surkuhupaisaa seurattavaa.
Demari pahoitti mielensä kun poikaressukoita joku nimittelee.
Olen enemmin oikealla, kuin vasemmalla. Huvittaa vaan noiden elämäntapa-luusereiden kirjoittelu vaikka ovat itse samaa kastia noiden ulkomaantuontien kanssa. Pelkkää verotaakkaa alusta loppuun.
Demari sinä olet, etkö rassukka kehtaa edes myöntää
Kyse ei ollut simpansseista, vaan sapiens-apinoista, jotka ovat ottaneet planeetan herruuden. Vaikutukset näkyvät, jos jollakulla on pokkaa nähdä.
Hamina on juuri oikea paikka tapahtumalle. Kaupungissa on aina ihannoitu kovia jätkiä ja nostettu jalustalle linnanvempuloita ja pirikauppiaita eli valkoista roskaväkeä.
tuomioita?
Toukkavaiheessa olevia linnanvenkuloita rangaistaan toisessa keskustelussa mainitulla lahjakortilla ja oheispussukat kylkeen, tietenkin!
vetoomus boikotoikaa k-kauppias merosta K-kanuuna
Miksi? Oletko se entinen lihamestari joka on nyt lin…..
K- kauppa Kanuuna? Miksi, kerro perusteita, niin harkitsen boikottia. Nämä kaksi suomalaista keskusliikettä ovat toki laillisia rosvoja, mutta miksi juuri Haminan K?