Pappi sanoi youtubessa

Anonyymi-ap

että omaa sydäntään nimenomaan ei pitäisi kuunnella, vaan Jumalan ääntä, koska ihmissydän on paha.
Näin myös videon, missä lääkäri esittelee ihmisen sydäntä, joka on siis ihan fyysisesti kiero, se oli kieron maton muotoinen suikale, joka kokoon rullattuna oli ihmissydän.

5

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      No sillähän nämä kirkot pitää itsensä pystyssä että me kaikki ollaan pahoja ja annetaan ihan helvetisti almuja ynnä muita heille!
      Ei kannata olla sokea näiden sielunpaimenten kanssa. Jos kaikki ihmiset olisi ihania lempeitä rakastavia empaattisia mitä ikinä niin ei tarvittaisi kirkkoja eikä mielenterveystoimistoja vai mitä?!!
      Siksi on edullista sanoa että me ollaan pahoja me tarvitaan kaiken maailman sielunhoitaja ja käännytyksiä.

      • Anonyymi
        UUSI

        ...humaaneja toisiaan kohtaan. Juu, pystyn kyllä tosta paljon allekirjoittamaan.

        ap


    • Anonyymi
      UUSI

      Ei minun sydämeni ainakaan ole paha.

    • Anonyymi
      UUSI

      Joo-o. Janskulla ku ei oo enää muuta myydä, ni vaikka sitte naapurin munuaiset? Paljonko niist sulle luvattiin? ;)
      -SGLkoodinhoitaja

    • Anonyymi
      UUSI

      Oikein puhui pappi. Vai kuinka monen oma sydän ei muka ole tännekin harhapalstalle ihmistä tuonut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      174
      10471
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2843
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2588
    4. 86
      2422
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      149
      2162
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1998
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1431
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1415
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1235
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      893
    Aihe