Minulla on monia viitteitä siihen, että joku salakuuntelee kotiani teknistä välinettä käyttämällä, mikä on rikollista toimintaa, ja jopa tallentaa kuulemaansa pitkälle ajalle. Myös lapsena ollessani oli viitteitä tuollaiseen toimintaan. Vanhempani ilmoitti asiasta poliisille, mutta poliisi ei tehnyt rikoksille mitään, vaan puolusti todennäköisiä rikollisia.
Mutta Kansan Taistelu......!!!
Viitteitä rikoksiin
8
341
Vastaukset
- Anonyymi
Kuuntelija lienee vanhempasi, joka ei tietenkään ilmoittanut mitään poliisille vaikka sinulle niin väitti. Nyt otat itseäsi niskasta kiinni ja muutat vihdoin omillesi etelä-Suomeen. Siellä on sinulle töitä ja ehkä myös nainen joka hengittää. Jätät sen pumpattavan barbaran.
- Anonyymi
Työt kyllä kelpaisivat muttei nainen. Pidän enemmän miehistä ja minulla on jo oma könsikäs.
- Anonyymi
Ei ole kuuntelija vanhempani. Vanhempani eivät maallisilla korvillaan enää mitään kuule, eivät edes teknistä välinettä käyttämällä.
- Anonyymi
En usko, ovat serkuksia, eivätkä ihan viisaita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työt kyllä kelpaisivat muttei nainen. Pidän enemmän miehistä ja minulla on jo oma könsikäs.
Tuo viesti, joka alkaa "Työt kyllä kelpaisivat muttei nainen." ei ole minulta, joka olen ketjun aloittaja, vaikka olenkin samaa mieltä tuon virkkeen kanssa.
- Anonyymi00007
Lisään vielä aloitukseeni, että nykyiset todennäköiset päärikolliset ovat erit, kuin lapsuuteni aikaiset todennäköiset päärikolliset.
- Anonyymi00008
Oikein on mukava lukea kaltaisesi, ei yhtään vainoharhaisen tai omissa houreissaan elävän, sekä varmuudella erityisen älyllisen ja todellisuudessa kiinni olevan ykksilön kirjoituksia!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial291879Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1621844Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3641646- 1501247
Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2151199Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221138- 121081
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt71032- 2851005
- 82991