Kyllä asia on sillä tavalla myös Kajaanissa.
True Finn=
Perussuomalaiset
🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮
AIDOIMMAT SUOMALAISET
18
233
Vastaukset
- Anonyymi
Mestarille kuuluu ensi vuonna Nobel-palkinto.
- Anonyymi
Kiitos Mestari ❤️ !
- Anonyymi
Tämä on totta. Perussuomalaiset on ennen kaikkea ihmisten puolue, politiikkaa asiat edellä ihmisiltä ihmisille. Heikon ja sorretun puolta pitäen.
- Anonyymi
juoppolalleja koko revohka
- Anonyymi
Väärin! Kyllähän juoppojen palstatiloja tänä vuonna ovat hallinneet Marin, Virta ja Multala.
- Anonyymi
Tämä mestarin ylistäjä taitaa olla Kajaanin kajahtanein? Ei normaalijärkinen ihminen tuollaisia kirjoittele.
- Anonyymi
Persut Purran johdolla on vieneet köyhiltä toimeentulon, sairaanhoidon, asunnot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut Purran johdolla on vieneet köyhiltä toimeentulon, sairaanhoidon, asunnot.
Ei, vaan Marin vei ne viime hallituksessa tyhjentämällä valtion kassan ja ottamalla lisää lainaa.
- Anonyymi
Persut ihmis saastaa tulee mieleen kolmekymmen luvun Saksa.
- Anonyymi
Kolmekymmenluvun Saksassa sosialismi kylvi valtakunnan tuhon siemenen aivan kuten sosialismi kylvi tuhoa viime hallituskaudella.
- Anonyymi
Tuskin sinä olet elänyt 30-luvun Saksassa joten älä puhu paskaa.
Perussuomalaiset korjaa hallituksessa kaiken sen mitä kakarahallituksen jäljiltä on korjattavissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin sinä olet elänyt 30-luvun Saksassa joten älä puhu paskaa.
Perussuomalaiset korjaa hallituksessa kaiken sen mitä kakarahallituksen jäljiltä on korjattavissa.Persut ei korjaa mitään eikä tuu koskaan korjaamaankaan ,sillä ei tuollaisella sanotaanko rupusakilla ole enää koskaan olla päättämässä tämän maan asioista.Nyt Kokoomus otti Ek ja Yrittäjien painostuksen johdosta tämän rupusakin mukaan hallitukseen että saadaan kaikki työntekijöitä koskevat asiat huononnettua ja sen ne on tehnyt tämän rupusakin ansiosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut ei korjaa mitään eikä tuu koskaan korjaamaankaan ,sillä ei tuollaisella sanotaanko rupusakilla ole enää koskaan olla päättämässä tämän maan asioista.Nyt Kokoomus otti Ek ja Yrittäjien painostuksen johdosta tämän rupusakin mukaan hallitukseen että saadaan kaikki työntekijöitä koskevat asiat huononnettua ja sen ne on tehnyt tämän rupusakin ansiosta.
Saivat kuitenkin rajan kiinni ja omalääkärin parantamaan sosialistien luomaa kurjaa sotea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saivat kuitenkin rajan kiinni ja omalääkärin parantamaan sosialistien luomaa kurjaa sotea.
Ja mukavasti tiukennuksia demareiden ja Kepun luomaan haittamaahanmuuttoon.
- Anonyymi
Eläkeläiset pääsevät yksityiselle lääkäriin edullisesti perussuomalaisten uutteran työn ansiosta. Kiitos PS!
- Anonyymi
Trump aiemmin jo tämän totesi, perussuomalaiset True Finns on suomalaisten kotimaisten arvojen puolue ja erittäin hyväksi Suomelle, eli tunnustusta - julkisessa muodossa - on tullut rapakonkin takaa.
- Anonyymi
Kiitos Mestari
- Anonyymi
Eikös se teidän sisäsiittoääliöiden joku eduskunnan jäsen miesoletettu luullut olevansa eduskunnan tilalta missikisoissa?
Siinä sitä persujen kauneutta sisäsiittoisen aidoimmillaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1968367Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.276084Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1695719Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi153497Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y822967- 2912640
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1782539Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v6182380Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont942215Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen161833