Kyllä asia on sillä tavalla myös Kajaanissa.
True Finn=
Perussuomalaiset
🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮
AIDOIMMAT SUOMALAISET
18
237
Vastaukset
- Anonyymi
Mestarille kuuluu ensi vuonna Nobel-palkinto.
- Anonyymi
Kiitos Mestari ❤️ !
- Anonyymi
Tämä on totta. Perussuomalaiset on ennen kaikkea ihmisten puolue, politiikkaa asiat edellä ihmisiltä ihmisille. Heikon ja sorretun puolta pitäen.
- Anonyymi
juoppolalleja koko revohka
- Anonyymi
Väärin! Kyllähän juoppojen palstatiloja tänä vuonna ovat hallinneet Marin, Virta ja Multala.
- Anonyymi
Tämä mestarin ylistäjä taitaa olla Kajaanin kajahtanein? Ei normaalijärkinen ihminen tuollaisia kirjoittele.
- Anonyymi
Persut Purran johdolla on vieneet köyhiltä toimeentulon, sairaanhoidon, asunnot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut Purran johdolla on vieneet köyhiltä toimeentulon, sairaanhoidon, asunnot.
Ei, vaan Marin vei ne viime hallituksessa tyhjentämällä valtion kassan ja ottamalla lisää lainaa.
- Anonyymi
Persut ihmis saastaa tulee mieleen kolmekymmen luvun Saksa.
- Anonyymi
Kolmekymmenluvun Saksassa sosialismi kylvi valtakunnan tuhon siemenen aivan kuten sosialismi kylvi tuhoa viime hallituskaudella.
- Anonyymi
Tuskin sinä olet elänyt 30-luvun Saksassa joten älä puhu paskaa.
Perussuomalaiset korjaa hallituksessa kaiken sen mitä kakarahallituksen jäljiltä on korjattavissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin sinä olet elänyt 30-luvun Saksassa joten älä puhu paskaa.
Perussuomalaiset korjaa hallituksessa kaiken sen mitä kakarahallituksen jäljiltä on korjattavissa.Persut ei korjaa mitään eikä tuu koskaan korjaamaankaan ,sillä ei tuollaisella sanotaanko rupusakilla ole enää koskaan olla päättämässä tämän maan asioista.Nyt Kokoomus otti Ek ja Yrittäjien painostuksen johdosta tämän rupusakin mukaan hallitukseen että saadaan kaikki työntekijöitä koskevat asiat huononnettua ja sen ne on tehnyt tämän rupusakin ansiosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut ei korjaa mitään eikä tuu koskaan korjaamaankaan ,sillä ei tuollaisella sanotaanko rupusakilla ole enää koskaan olla päättämässä tämän maan asioista.Nyt Kokoomus otti Ek ja Yrittäjien painostuksen johdosta tämän rupusakin mukaan hallitukseen että saadaan kaikki työntekijöitä koskevat asiat huononnettua ja sen ne on tehnyt tämän rupusakin ansiosta.
Saivat kuitenkin rajan kiinni ja omalääkärin parantamaan sosialistien luomaa kurjaa sotea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saivat kuitenkin rajan kiinni ja omalääkärin parantamaan sosialistien luomaa kurjaa sotea.
Ja mukavasti tiukennuksia demareiden ja Kepun luomaan haittamaahanmuuttoon.
- Anonyymi
Eläkeläiset pääsevät yksityiselle lääkäriin edullisesti perussuomalaisten uutteran työn ansiosta. Kiitos PS!
- Anonyymi
Trump aiemmin jo tämän totesi, perussuomalaiset True Finns on suomalaisten kotimaisten arvojen puolue ja erittäin hyväksi Suomelle, eli tunnustusta - julkisessa muodossa - on tullut rapakonkin takaa.
- Anonyymi
Kiitos Mestari
- Anonyymi
Eikös se teidän sisäsiittoääliöiden joku eduskunnan jäsen miesoletettu luullut olevansa eduskunnan tilalta missikisoissa?
Siinä sitä persujen kauneutta sisäsiittoisen aidoimmillaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1416325Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto715249Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143685Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213280Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1172467Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712286Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12038Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191356- 811198