Mitkä mainokset ärsyttää eniten?
Ihteäni ärsyttää tuo Triviago-mainos ja miehen tekovalkeat hampaat. Komea mies, ei siinä mitään, mutta ei kenelläkään oo noin valkeita hampaita. Ei sovi suomalaisen miehen malliin. On tullut miehistäkin turhamaisia.
Yleensä kaikissa mainoksissa on täydelliset hampaat.
Ihteäni ärsyttää tuo Triviago-mainos ja miehen tekovalkeat hampaat. Komea mies, ei siinä mitään, mutta ei kenelläkään oo noin valkeita hampaita. Ei sovi suomalaisen miehen malliin. On tullut miehistäkin turhamaisia.
Yleensä kaikissa mainoksissa on täydelliset hampaat.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Et ole ainoa.Mutta jos mies ei tajua miten kauhean rumat ne on niin
itseppähän on maksanut ja elää niitten kanssa.Meitä on moneksi.
Ei hän ymmärrä asiaa, siksi.
Hieno hymy.
Noh, mainoksienhan on tarkoituskin ärsyttää, sen pitää jäädä kuluttajalle mieleen. Sullakinhan toi firma on jäänyt niin hyvin muistiin ja mietitytämään, että oikein kirjoitit siitä aiheesta netin huuhaapalstalle.
Tässä samallahan sä ninkuin itse alat markkinoimaan po. firmaa, jatkossa ehkä jotkut muutkin kii nittävät tuotteen mainokseen enenpi huomiota ja koska brändi on muistissa, helposti alkavat käyttää tuota palvelua.
Kyseessä on yietynlainen huumori, karikatyyriset hahmot. Kalliilla ostanut vaikuttaa hivenen yksinkertaiselta ja halvemmalla ostaneet vähän yliovelan oloisia pikkupisnesmiehiä. En tiedä, onko reklaamin suunnitelleessa maassa käytössä ilmaisu "hevosmies", mutta sehän on suomessa ilmaus, mikä viittää tietyntyyppisiin oveliin ihmisiin. Mainoksen kundin hampaathan lisäks muistuttavat hivenen hevisen idoja hampaita. Lisäks kundin hymy on hurmaava:D
Piti lisäämäni.
Trivago on nasdag noteerattu saksalaisomisteinen sivusto, diis iso kv firma. Mainos tehty englanniksi. Trivagolla on kyllä suomenkielisiäkin mainoksia, lähinnä kai suomeksi uudelleen kuvattuja.
Esim. Vitae Pro kuvaa samat videot erimaissa paikallisilla näyttelijöillä kohdemaan kielellä. Mutta tässä tapauksessa trivago päätynyt käyttämään yhtä ja samaa mainosta useammassa maassa, käännettynä.
Noit on tarkkaan mietittyjä ja tietyllä tappaa tieteellisesti tutkittuja ratkaisuja. Katsottu, että näin saadaan suurin huomio ja suurin myynti.
Noh, piti vähän purkaa asiaa, koska olen liki koko työurani ajan tituleerannut itseäni mainosmieheksi. Diksi ehkä kattelem mainoksia hivenen eri vinkkelistä, kuin ns. keskivertokuluttaja, jotka ovat mainoksen kohderyhmää.
Joop, isot ja komeet hampaat kundilla.
=DW=
Sori typot.
Mun nakkisormet vähän turhan isot kännykän näppinselle.
=DW=
Pres. Stubb sai kauan sitten hammaslääk.liitolta pystin, kun niin iloisesti näytti aina hampaitaan, ollessaan ministeri....:-)
Jos joku / jokin ärsyttää itseäni, en loukkaannu, vaan torjun ja hylkään sen: käännän katseeni pois, vaihdan kanavaa, en katso mainosta.
IS:n uutinen kertoo että joulu on kielletty tämän päivän koululaisilta. Minä vietän jouluani ja olen aina viettänyt, lapsesta asti. Ollut onnellinen, myös lapsuuteni joulutunnelmissa kuten edelleenkin.
Jokaisen pitää yksilönä olla itsenäinen. Tunnistaa myös vihollisensa. Vaikka muslimit, yhdessä viha-vihervasemmiston kanssa kieltäisi sen kouluista, kukaan ei voi viedä joulua ihmissydämestä ja -mielestä, muistoista, ellei itse siitä luovu.
En lukenut uutista otsikkoa enempää. Ei kosketa minua. Minulla "on joulu ainainen".
Ei ole joulua kielletty koululaisilta.
Just noin.
Ite lopetin joulun viettämisen aikoinaan,, kun hokasin niks viettäisin sitä. En usko joulupukkiin, en jeesukseen. Miks hitossa mun muka pitänyt spedeillä muitten ihmisten takia ja leikkiä muka joulua.
Nyt ollut pirun kivaa joulun aikoina. Saanut olla rauhassa kotona, ilman mitään härdelliä. Toki joka luukusta joulua tungetaan silmille, mutta jätän sen omaan arvoonsa. Toki kaupassa käynti vähän nyppii, toisaalta tähän aikaan vuodesta voi ostaa rosollia ja mätiä.
Niin. Ihmisellä pitää olla vapaus itse päättää tekemisistään. Kun ite olin koulussa, oli pakollista hoilata joululauluja, näytellä joulunäytelmiä. Kuunnella satuja, koulussa ja pakko myös käydä kirkossa kuuntelemassa samaa skeidaa.
Ihan hyvä, että nykyisin lapsilla on valinnan vapaus. Voi viettää joulua jne, jos haluaa. Mutta omalla ajalla, ei pakolla koulussa.
=DW=
Ei oo ollenkaan ihana hymy!
Teennäinen.
Tottakai hyppään yli heti, ei sitä teennäisyyttä voi vain katsella.
Ihan kuin Trumpin tekovalkeat hampaat.
Tuollaiset Trivagot on ihan turhia. Parhaan hinnan saa aina suoraan hotellista.
Niillä on jäänyt pitkät valot päälle.
En tiedä tuota mainosta, mutta minua ärsyttää ylivalkaistut hampaat missä ja kenellä tahansa. Amerikassa taitaa olla jo kohta kaikilla valkaistut hampaat, ainakin jos niitä missä tahansa ohjelmassa näkee. Sellaiset loistavat hampaat ovat kamalat, ihan naurettavat, miten jotkut haluaa sellaiset.
Hollywood-hampaat on luonnottoman tasaiset, ja täydellisen valkoiset.
Trumpilla on ryppyjä, mut ei hampaissa, EI...!
Kaikki, siis lähes, tekohampaatkin on liian virheettöimiä, ei niitä kai saakaan muunlaisina, luonnollisimpina?
Ennemmin loistavat hampit kuin risa kalusto suussa, joita vielä 70-luvulla näki monen suussa myös itselläni. Hävetti, ei viitsinyt nauraa makeesti porukassa tai veti nopeasti kämmenen eteen.
Lopulta korjautin.
Onhan se ikävä näky joo.
Pestään hampaa juu.
Vitivalkoiset loistaa kuin tähdet.
Komeet leegot olisi kiva omistaa, olisi kiva läväyttää hammastarhaansa kauniille naisille.
Oliko se länkkärisarja telkassa, jossa oli Manolito- niminen roolihenkilö komeine hymyineen, herätti huomiota Suomessa asti.
Speden elokuvissa Esko Salminen esiintyi Manona.
Niin, tai ruskettaa naamansa auringossa, hampaatkin muuttuu sit valkosemmaksi.........