Kansanedustaja Hoskonen

Anonyymi-ap

Laskeuduhan sieltä turveauman päältä vouhottamasta niiden koneurakoitsijoiden puolesta tavan kansan pariin siellä eduskunnassa. Kyselepäs, miksi minä joudun maksamaan 1 euron sähkönkulutuksesta 50 euron laskuja?? Kun asun Itä-Suomessa. Siinä ei paljon turpeet lämmitä, kun PKS ottaa sähkönkuluttajilta kunnille maksettavat osingot laskuissa kuluttajilta.
Eskelinen ei saa suutansa auki kuitenkaan. En ymmärrä, mitä se yleensä tekee koko eduskunnassa. Tule Seppo pois sieltä, siellä on kansanedustajia.!!
Vai onkohan näillä meidän edustajilla ns. oma lehmä ojassa tässä asiassa..

8

1121

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Eduskunnassa tehdään hölmöjä päätöksiä, kansanedustajien palkkoja nostetaan ja verotusta kevennetään, vastaavasti köyhien verotusta kovennetaan ja etuja vähennetään. Tämähän on tässä.Ilomantsikin kohta slummialuetta, ei elä muut kuin juopot ja muuten hörhöilevät, ne valtion tuella... ryhdyn siis laitapuolen kulkijaksi tai muuten kansan elätiksi

    • Anonyymi00002

      Eikö meidän kansanedustajaamme HOSKOSTA kiinnosta ottaa kanta kyseiseen asian.??
      Onko Ilomantsille tulossa miten isot osingot PKS:ltä.??

    • Anonyymi00003

      Hoskonen hyvä.ja mitä tulee kaivos toimintaan niin sieltä kaivetaan materiaalia sähkö autojen akkuihin.ja turve tuotanto jatkukoon
      Sori.u.v

    • Anonyymi00004

      Tyhjät tynnyrit kolisevat eniten....

    • Anonyymi00005

      Kovasti vastustaa datakeskusten tuloa Suomeen. Nämä datakeskukset ja Suomeen tulevat regioonat ovat elintärkeitä jotta data sadaan pidettyä Suomen rajojen sisällä. Jos Ilonetin infra olisi myöskin ollut kunnon tiloissa kontin sijaan ehkä ongelmilta olisi vältytty.

      • Anonyymi00007

        Datakexkukset ovat jo nyt taakse jäänyttä aikaa kun siirrytään internet 2.0sta internet 3.0. Datakin desentralisoituu ja varastoituu jatkossa keskuksien sijaan nodeihin, eli käytännössä kännyköihin, tietokoneisiin ja DAppeihin.

        Täällä ollaan vaan aina muuta maailmaa jäljessä, vaikka juuri paikallisella tasolla ja ihmisten keskuudessa desentralisaatio on ihmisten paras valtti. Ei olla enää valtion ja pankkien ja hallinnon talutusnuorassa eikä mistään datakeskuksista riippuvaisia. Voidaan järjestää vaikka kokonaan oma paikallishallinto ja paikallisvaluutta. - tämä on maailman suunta.

        Ymmärrän kyllä että jokainen virkamies, poliitikko ja pankkiiri sekä muut jotka näistä vanhoista rakenteista valtansa saa on tästä muutoksesta ihan hiljaa...
        Kansalaisia kehoittaisin olemaan erillään suomi.fi tunnuksista ja antamatta kaikkia tietojaan sinne keskitettyyn datahallintoon, kanta.fi sun muihin valtion tietojärjestelmiin, niin kauan kuin mahdollista. Desentralisaation myötä siitä datasta minkä niille nyt ilmaiseksi annat, tulee käypää valuuttaa. Pidä kaikku tieto ja kaikki data itselläsi.


    • Anonyymi00006

      Datakeskukset tulevat eittämättä nostamaan sähkön hintaa tavallisille kuluttajille! Kun kokkareiden suosimia datakeskuksia nousee joka järven rantaan, niin sähkövarat käyvät vähiin, ja joudutaan rakentamaan lisää ydinvoimaa.

      Ja arvannette varmaan, kuka tuon lystin maksaa sähkönhinnoissa!

    • Anonyymi00008

      Hoskonen on sentään saanut puheillaan järkeä susiongelmaan vaikka kepu ei sille mitään tehnytkään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      154
      1412
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1140
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      849
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      772
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      642
    6. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      562
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      34
      554
    8. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      548
    9. 44
      534
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      532
    Aihe