Ioniq :n varaosien hinnat

Anonyymi-ap

Pieni huomio: Ennen kuin ostatte Ioniq 5:n niin kysykää varaosien hinnat ja toimistuaika. Tulette yllättymään, sillä ne ovat aivan käsittämättömän kalliita ja saatavuus lähes surkea. Tutkikaa maksaako etuvalon umpio tonnin vai kuusi tonnia niin pääsette oikeasti jäljille siitä mistä puhun. Sähköautojen varaosat, muutkin kuin akut, on hinnoiteltu poskettoman kalliiksi. Ne niin poskettoman kalliita, että romuttavat koko sähköauton idean taloudellisena kulkuvälineenä. Yksikin pieni vahinko, niin kaikki polttoaineista tulleet säästöt romahtavat yhteen umpioon ja eivät edes riitäkään. Myös rinnakkaismallin Kia ev6:n varaosat sammalla tavalla ylihinnoiteltuja.

15

659

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Mutta ne osat ovat todella laadukkaita. Sen näkee jo hinnasta.

      • Anonyymi00002

        Ei uuden auton ostajaa kiinnosta varaosien hinnat. Takuu hoitaa kaikki ilmaiseksi ja eipä niitä osia tarvitse vaihdella kun vanhoissa.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Ei uuden auton ostajaa kiinnosta varaosien hinnat. Takuu hoitaa kaikki ilmaiseksi ja eipä niitä osia tarvitse vaihdella kun vanhoissa.

        Voitte vain arvailla miksi Hyundain ja Kian vakuutukset kalliita. Se johtuu niiden varaosien ja korjauskulujen poskettomista hinnoista. Korealaiset on halpoja ostettaessa, mutta tulevat sikakalliiksi korjattaessa.


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Ei uuden auton ostajaa kiinnosta varaosien hinnat. Takuu hoitaa kaikki ilmaiseksi ja eipä niitä osia tarvitse vaihdella kun vanhoissa.

        Ns. Perävalotakuu on Hyundaissa


      • Anonyymi00017
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Voitte vain arvailla miksi Hyundain ja Kian vakuutukset kalliita. Se johtuu niiden varaosien ja korjauskulujen poskettomista hinnoista. Korealaiset on halpoja ostettaessa, mutta tulevat sikakalliiksi korjattaessa.

        Olen samaa mieltä, takuu maksatetaan varaosien hinnoilla, ja huoltojen hinnoilla.
        Öljyn vaihto ja tarkastukset vähän alle 500 euroa, 2-vuosihuolto.
        Kolmas on jo lähelle tuhatta euroa, ei kannata korean autoja ostella


    • Anonyymi00003

      Tuning osia ei taida olla vielä saatavilla, noihin malleihin?

    • Anonyymi00005

      "Älykkäät Matrix-LED ajovalot" Tietämättä mitä älykkyyttä niissä on, niin ei voi kommentoida. Joka tapauksessa kyseessä ei ole tavallinen "umpio"

      • Anonyymi00008

        Ei ollu kyse niiden älykkyydestä vaan hinnasta .


      • Anonyymi00012

        Umpio vaihdettava jos lamput menee, lampuilla vain kahden vuoden takuu, umpiot maksaa 4500€ kpl


      • Anonyymi00016

        3230 euroa kpl, on Led valot, pareittain uusittava, ei kuulu takuun piiriin kahden vuoden jälkeen


      • Anonyymi00020
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Umpio vaihdettava jos lamput menee, lampuilla vain kahden vuoden takuu, umpiot maksaa 4500€ kpl

        tuon verran ne maksaa saksalaisiinkin autoihin, ei mitään erikoista


    • Anonyymi00009

      Jos olette ostamassa sähköautoa niin viisasta olisi ottaa selvää ei merkkien varaosien hinnoista. Ei ole mukavaa jos pieni tökkäisy lumivalliin aiheuttaa kymppitonnien kulut. Kalliit varaosat ja korjausten kalleus vaikuttavat myös vakuutusten hintoihin. Ne voivat olla moninkertaisia eri merkkien ja mallien välillä.

    • Anonyymi00013
    • Anonyymi00014

      Tähtitieteelliset ei osaa alle 5000 euron

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      63
      1241
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      890
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      815
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      86
      676
    5. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      644
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      564
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      36
      564
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      534
    9. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      118
      520
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      513
    Aihe