Tapaat muita vaikka kaipaat?
Kuin paljon sä
Anonyymi-ap
39591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
En ollenkaan. En ole kiinnostunut muista, sydämeeni mahtuu kerralla vain yksi.
Mikä vale
Minkä halusit kuitenkin kuulla.
Vastaan kysymykseesi vain irl ap.
En tapaile muita ellei sydämeni ole oikeasti vapaa ja avoin uudelle rakkaudelle. Se olisi itsepetosta ja petos myös uutta kohtaan. Sydämeen ei mahdu kahta ämmää.
Seksin merkeissä tapailet kyllä
Hyi vttu miten oksettavaa tän takii eksiä ei kannata kaipailla.Sivusta
Kenelle sinä raskaan oloinen korpisovinisti mielestäsi täällä uliset ja millä perusteella tai minkä tiedon varassa? Ulla T
En tapaile ketään. Haluan olla maksimissaan yhden naisen kanssa, ja hänen on oltava se joka rakastaa minua. Ei se joka haaveilee parisuhteesta tai jostain upeasta elämästä itselleen, vaan yksinkertaisesti tahtoo minut ja minua rakastaa. Mieheltä.
Haluan sinut!❤️
Mistä tunnistit kuka tuossa kirjoitti?
Sivusta- No eikös sinulla jo ole tällainen tilanne, että elämässäsi on nainen joka rakastaa sinua juuri sellaisena kuin olet ja täyttää nämä muutkin kohdat. Seksiäkin on säännöllisesti. Todellisuudessa sinulla on jo se mitä etsit ja ei en ole ”hän Nainen” enkä ”kuin hänelle” olen se joka rakastaa oikeasti.
Hän on varattu,.
Hän tapaa ja on tapaillut päivittäin tai lähes päivittäin.
Tosi paljon.Ja vauhti tulee kiihtymään ensvuonna. Aion nauttia elämästäni ennenkun täytän 30.
Vttu en oo tapaillu ketään vaikka kui joku väittäisiki muuta. Olin kyllä t*hmä etten..
Enää en aio vaa odotella turhaan hiljaisuudessa vaan aioin elää, tutustua uusiin ihmisiin tai tapailla jotain johon jo tutustunut aiemmin.
En halua mitään nettimiestä josta ei tiiä onko sellasta olemassakaan, enkä sellaistakaan joka
ei uskalla ees viestiä laittaa, tutustua ja tavata.
en kaipaa ketään.
sama.
Eikö se sanonta ole ollu että unohtaakseen edellisen pitää siirtyä seuraavan alle miten meni unohditteko edellistä siltikään
Sellaista se on. Ja oli vähän joskus itsellenikin noin. Laastaria. Mutta jos haluaa oppia suhteista jotain, ei kannata sännätä uuteen ennen kuin on selvittänyt vanhan omassa päässään. Joskus se voi viedä vähän aikaakin. Mutta mitä olen oppinut vanhemmiten? Kiire on jonkin vallanpitäjät keksintö. Kiirettä ei ole olemassakaan.
Mut ongelma onkin, jos ei ole päässyt edes suhteeseen asti. Siinä on vaikea selvitellä, kun ei ole mitä selvitellä eikä selvittelykumppania.
Kavereita tapaan. Siinä kaikki.
En.
En ole tapaillut muita.
Marika
Ei kai se nyt niin suuri salaisuus ole jos joku tapailee, antaa tapailla♥️🤫
Ei aloituksessa kysytty mitään salaisuuksista.
Saman verran pyrin tapaamaan, mitä arvelen sinun tapaavan muita.
Naiselta
Miten paljon arvelet minun tapailevan?
Somestaan voi tehdä päätelmiä, jos/kun asia kiinnostaa.
Tapailin kesällä, mutta siitä ei ollut apua.
Mutta etkö ole suhteessa?
En nyt ole ollut kuin vasta muutaman viikon ilman kaipaukseni kohdetta, hävettää vähän myöntää että olen ns. tapaillut muita jo kyllä…
Selittelyä, mutta, sydämeni vähän särkyi ja tuntui vaikealta unohtaa. Tuntui vaikealta jopa hengittää ja vahtasin puhelintani että jatkaisiko hän kuitenkin keskusteluamme ja voisiko yhteinen ymmärrys löytyä, mutta ei, hiljaisuutta vain. Ehkä siksi - muuta ajateltavaa löytääkseni - on tullut katsottua miehiä aika aktiivisesti sillä silmällä ja pariin kertaan on käyty kavereiden kanssa ulkonakin ja niin, on sieltä uusia tuttavuuksia löytynyt. Laastaria ehkä, toisaalta, lyhyt suhde ikävöinnin kohteen kanssa avasi silmiäni sille, että ehkä en sittenkään halua olla sinkku loppuelämääni.
Yli vuoden aikana yhtä tapailin. Muuten vain muutamat pakit puolin ja toisin. Tämäkin kyllä aika paljon enemmän kuin ennen.
En ketään muuta, kuin häntä.
Kaipaan varattuna toista.
Paljon!
Jos minulta kysyttäisiin niin en ole tapaillut ketään yli kymmeneen vuoteen!
En tapaile ketään, silloin kun pitää toisesta ihmisestä ei muut ihmiset tunnu tarpeelliselta tapailuun.💓
On ainoastaan tuo yks ja senkin tekis mieli otta headlockkiin ja kysellä homman nimeä
Kaipaan häntä enkä tapaa muita.