Millainen talo on kyseessä. Omistus tai vuokra? Eilen illalla kuuui ainakin kovaa meteliä talosta.
Karvetinkatu 3
10
585
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kyseessä on omistustalo, mutta huhujen mukaan moni asunto olisi vuokrattuna.
- Anonyymi00002
Kauhee meteli siitä purku hommasta tulee kun työkone laittaa paskaksi sitä kolmostalon kiinteistöä.
- Anonyymi00003
Oli varmaan demarihomo
- Anonyymi00004
Ei ollut vaan Vasemmistoliiton punaisten piirikunnan johtajan tytär
- Anonyymi00005
Viimeyönä kolmos talosta kuului taas möykkää. On se jumalauta kumma että siellä ei osata vaan hiljaisesti olla ja elää. Nyt vieläpä Joulurauha ja sitäkään ei noudatettu. Eikö oikeasti kukaan tälläiseen asiaan ala jo puuttumaan,,, mitä?
- Anonyymi00006
Kyllähän se on ärsyttävää jos Jolunakin samallaista menoa kuin viikonloppuisin ja mun mielestä järjestyssäännöt pitäisivät olla ihan samat oli sitten arki, viikonloppu tai Joulu.
- Anonyymi00007
Anonyymi00005
2025-12-25 08:11:37
- Ei meteliä
- Ei möykkää
- Tuskin montaa ihmistä edes paikalla valaistuksen perusteella.
- Väittämät meluhaitoista ovat mihinkään perustumattomia ja itseään toistavia valheita.
- Anonyymi00008
Sanoo kuka? Sinä joka melun aiheutit vai?
- Anonyymi00009
??
Minkä metelin muka ??
Mees nurkkaan häpeemään valehteluasi. - Anonyymi00013
Vasta Börsin kulman jalankulkuvaloissa Turun torilta palaillessa:
- Suomalaiset reilu kaksikymppiset tukevat tytöt rönttävaatteissa ja tupakka suupielessä levittäen ainakin itselle vastenmielistä tupakanlöyhkää.
Meni hetki, kun ohi pyyhälsi sievä ja hoikka musta tyttökaksikko siisteissä vaatteissa, hienoa parfyymintuoksua jopa pakkassäässä ympärilleen tuottaen.
Se oli hetki, kun haisuli-suomityttöjen supisuomalaisuudesta ei oikein osannut olla ylpeä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1948876
- 114718
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523740Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043106Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952752Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62528Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121878- 441485
Golffarit kehityksen jarruna
Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino131429Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos681322