Rakkaus on hieno sana 😘
Voitko yhtyä tähän nainen? (Kysyy mies)
Ei niinkuin [ismo alanko -rakkaus on ruma sana] lailusan sanoo.
Rakkaus on
19
315
Vastaukset
- Anonyymi00001
Se on silti vaan pelkkä sana täällä.
Ja muuallakin ihan vaan pelkkä sana,
jos ei muuta näy kun sanoja ruudulla 😔 - Anonyymi00002
Ai yhdyntääkö meinasit? 😁
- Anonyymi00003
Ismo on komea, vaan en tiedä alanko olla jo sulaa vahaA. 🙂
- Anonyymi00017
olenhan minä komea
- Anonyymi00019
Anonyymi00017 kirjoitti:
olenhan minä komea
Tottahan toki, vaan et ole itse siitä niin varma.
- Anonyymi00004
Ei!
- Anonyymi00005
Ei se kovin kaunis sana ole, tulee mieleen vanhanajan herätyskellon kova pirinä… ehkä sen on kohdallani tarkoitus herättää vastaanottamaan erään kaunista rakkauden kieltä, kenties?
- Anonyymi00006
Juu onhan se ja vielä hienompaa jos kuulisin sen sun huulilta seuraavalla kerralla kun yhdymme jälleen, kuten yhdyimme viime torstaina 😘🫶
- Anonyymi00007
Luulen että se on pahasti väärinkäytetty sana.
Rakastan lapsiani, koko sydämestäni. Mutta miestä…? Olenkohan koskaan varsinaisesti rakastanut miestä? Tunteita on ollut paljon, ehkä ei kuitenkaan rakkautta.- Anonyymi00008
Minä olen kokenut miessuhteissa voittopuolisesti vaikeita tunteita. Kiintyä kyllä osaan, mutta rakkaus? Ehkä vain harvoille valituille ketkä omaavat sellaisen aivokemian sekä oikeanlaisen kiintymyssuhdetavan. Niin moni asia pitäisi loksahtaa kohdilleen. Aika lottoamista.
- Anonyymi00013
Anonyymi00008 kirjoitti:
Minä olen kokenut miessuhteissa voittopuolisesti vaikeita tunteita. Kiintyä kyllä osaan, mutta rakkaus? Ehkä vain harvoille valituille ketkä omaavat sellaisen aivokemian sekä oikeanlaisen kiintymyssuhdetavan. Niin moni asia pitäisi loksahtaa kohdilleen. Aika lottoamista.
Juu, tismalleen sama kokemus. Ja voin ihastua, mutta alun jälkeen ja tarkemmalla tutustumisella en ole kohdannut miestä, jota esimerkiksi syvästi arvostaisin ihmisenä ja kumppanina. Eikä kyse ole jostain ulkoisista inhimillisistä virheistä tms., vaan siitä, että arvostus (ja sen myötä halut) mieheen lopahtavat sellaisen henkisen heikkouden/ epärehellisyyden/ selkärangattomuuden tultua esiin.
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Juu, tismalleen sama kokemus. Ja voin ihastua, mutta alun jälkeen ja tarkemmalla tutustumisella en ole kohdannut miestä, jota esimerkiksi syvästi arvostaisin ihmisenä ja kumppanina. Eikä kyse ole jostain ulkoisista inhimillisistä virheistä tms., vaan siitä, että arvostus (ja sen myötä halut) mieheen lopahtavat sellaisen henkisen heikkouden/ epärehellisyyden/ selkärangattomuuden tultua esiin.
Pitkäaikainen suhteeni loppui sairastumiseeni. Ei ole kovin luotto korkealla enää siinä suhteessa. Muutenkin käyttäytyy kuin viikari tuuliviiri.
- Anonyymi00009
Kyllä! Äiti valittiin joskus suomenkielen kauneimmaksi sanaks. Rakkaus oli kans kärkisijoilla ♥️ ...ja se laineiden liplatus. I remember 🥰
- Anonyymi00010
Yhdyn siihen mielelläni. Rakkaus on kauneinta maailmassa.
- Anonyymi00011
voin...
Minä odotan Paluutasi ❤️.
Mn tumma - Anonyymi00012
Onks "lailusan" saamea?
- Anonyymi00018
Ei ole saamea vaan KOLTAN KIELTÄ!
Nössykkä Nyhverö Mössykkä miehestäni on kuulemma tullut koltta ja minun pitäis kunnioittaa häntä ja HÄN KÄY MINUN KUNNIAN PÄÄLLE, koska tuo PÖLVÄSTI on tehnyt koltta-vaimon ja minä olenTURJAKKEITA eli suomalaisia jotka ASUIVAT myös Petsamossa.
Aluetta kutsuttiin TURJANMEREN MAAKSI jossa asui kolttia, saamelaisia, norjalaisia, venäläisiä ja suomalaisia ja SUOMALAISET OLI TURJAKKEITA! Ei karjalaiset ja viipurilaiset voineet enään olla siellä karjalaisia ja viipurilaisia vaan kaikista tuli TURJAKKEITA jotka olivat suomalaisia.
Jos saamelaiset ja koltat eivät olis yhdistyneet niin EI TURJAKKEITAKAAN OLIS TARVINNUT KAIVAA NAFTALIINISTA!
Koltta-alueella jos asuu sekä omistaa maata niin pitää edistää KOLTANSAAMELAISTEN ASIOITA!
Tuolla asuu niin paljon suomalaisia, että MINÄ EN TUOHON SOTKUUN ITSEÄNI HALUA SOTKEA, koska sehän on kunnianloukkaus ollut jo myydä suomalaisille KOLTTA-ALUEELTA TALOJA JA TONTTEJA!
En minäkään sitä ensin tajunnut, mutta aloin miettimään, että ” Koltat myy VALTION PERUSTAMALTA KOLTTA-ALUEELTA TILOJAAN JA ALUE LUOTIIN SITÄ VARTEN, ETTÄ HEIDÄN PERINTEINEN KULTTUURI SÄILYY.”
He ovat yhdistyneet Saamelaisten SAKÄ:n ja HE EDUSTAVAT IHAN ERI ALKUPERÄISKANSAN RYHMÄÄ SUOMESSA”
Ei minulta ole edes kysytty, että : Voisitko alkaa TURJAKKEEKSI AUTTAA MEIDÄT TÄSTÄ PASKASTA EROON!?
- Anonyymi00015
Mutta kaipaus soi kauniimpana.
- Anonyymi00016
Kyllä ❤️, näin se menee , klassikkojen " äiti' .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4698447Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195800Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554752Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624099Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673732- 901688
- 931192
- 42847