Mitä kaikkea nähtävää ja koettavaa Bukarestissa on? Tarkoitus olis mennä sinne päiväksi tai pariksi piipahtamaan. Ostokset, hyvät ruokapaikat ja must nähtävyydet kiinnostaa. Pitäisi myös mahdollisesti löytää joku ok tasoinen ja ok hintainen hotelli, missä yöpyä. Vinkkejä?
Vastaukset 3
- olemattomat
nähtävyydet.
- ..on..
sinänsä nähtävyys(1,6 milj. autoa).Caucescun palatsi, keskusta:kahvilat,kaupat. Hotellit voivat olla lähes Suomen hintaisia.
- TTT
Jo mainittu Ceaucescun palatsi on must. Jos olet menossa kesäaikaan / syksyllä, Herastraun puisto on tosi kiva, siellä on myös ulkomuseo vrt. Seurasaari.
Jos kivaa, muutama kilometri keskustasta olevaa kauppakeskusta etsii niin Bucuresti Mall on siisti ja nykyaikainen. Unireahan on sos.ajalla rakennettu ja siellä tuntuu aina happi loppuvan...
Hyvät kengät mukaan, kadut saattavat olla kuoppaisia!
Hotellit ovat kalliita, keskustassa Central ja Opera ovat pieniä ja hyviä (molemmat löytyvät netistä), mutta kalliihkoja.
Ei saa sitten kauhistua että siellä näkee julkisesti imppaavia nuoria poikia kaduilla ja puistoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7486