Miten näkeminen sujui? Millainen olo jäi?
Koska olet viimeksi nähnyt kaivattusi?
Anonyymi-ap
611635
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 61
Vanhimmat
Aloittaja vastaa itse, että tällä viikolla. Tapaaminen tuli yllättäen, enkä osannut oikein jutella. Jäi harmittamaan.
No, uskon, että saatte vielä mahdollisuuden kohdata. Tsemppiä!
Kiitos rohkaisusta. Näemme vain niin harvoin, etten tiedä.
Kaipaus? Haluan ajatella niin, että jos olen hyvän mielipiteiden vaihdon käynyt ihmisen kanssa, josta jää hyvä mieli vielä kaiken kokeman jälkeen... silloin häntä voisin kaivata? Nyt ei ole sellaista itsellä mielessä, siksi en taida kaivata ketään tällä hetkellä? Näissä on aina sekin vaara, että erehtyy luulemaan asioita toisesta, mitkä eivät pidä paikkaansa, siksi varovainen syytä olla.
Ei jaksa kerrata näitä samoja tuhannenteen kertaan.
vaikea vastata tämmöisiin nyt kyllä
En tiedä mutta siitä on kauan
300 vuotta sitten. Menihän se. Olo on kuin olisi lyöty pölkyllä päähän.
Aika vanha oot
Miksi pölkyllä päähän olo?
Oon ainakin miljoona kertaa sanonut, ettei saa liiotella 😡
Ehkä se oli viime viikolla tai ehkä ei, sopii tälle palstalle.
Abou kuukausi sitten. Palstasta voi päätellä mikä olo.
Viime pe pikaisesti.
Sama täällä 😊
Töissä? 😊
Joo,kyllä. Jäi harmittamaan kun kohtaaminen oli niin lyhyt 🥹❤️
Niin minustakin. Hän tosin näytti kuin olisi halunnut sen olevan vielä lyhyempi.
Millä tavalla?
Vältti katsetta ja hävisi.
Ok. Onpa kyllä kurjaa. Meillä ei onneksi tilanne ollut noin
Oli kuitenkin kohtelias, vai miten?
Ihan sellainen perus
Aina hän on kohtelias.
Vähän hämmentynyt fiilis jäi, toisaalta tarvis lisää, toisaalta en ole edes varma.....
Mistä jäi hämmentynyt fiilis?
Eilen ja olin niin iloinen hänen näkemisestä! Kunnes..
Hän avasi takkinsa napit, levitti alastoman itsensä sinun eteesi jolloin hyökkäsit hänen kimppuunsa ottaen hänet tiukkaan halaukseen.
Pari viikkoa sitten. Ihana oli nähdä häntä ja jutella. Petyin itseeni, koska kaikista tärkein asia jäi sanomatta.
Sitä en sano. Jäi olo että voisin kuolla hänen puolestaan -ihan kuin lasteni. Tunnen hellyyttä.
Onko antaa mitään tunnisteellista asiaa?
Sivusta
Tapaatteko usein?
En muista tyhjä olo jäi
Pian siitä tulee 3 viikkoa… Sujui hyvin, hän oli iloinen, minä rauhallinen. En muista mitä juteltiin, mutta ei kumpikaan tainnut aavistaa että se on viimeinen kerta, kun nähdään siinä asetelmassa.
Alle kuukausi sitten. Oli mukava nähdä, oli kivaa jutella kuin joskus ennen, melkein. Mutta lopuksi hän otti puheeksi aihepiirin, joka tuntuu minusta pahalta ja jonka takia tunnen ristiriitaisia tunteita häntä kohtaan. Harmitti, koska olisin toivonut, että olisi jäänyt jotenkin toiveikkaampi olo, kohtaamisesta tms. Nyt jäi jäljelle vain ahdistus ja huoli.
Kolme vuotta sitten. Jäi hölmistynyt olo.
Kauan, kauan, kauan sitten. En ehtinyt edes katsoa häntä silmiin saati sanoa mitään, oli niin hässäkkää. En olisi uskonut että se jää viimeiseksi kerraksi.
Eilen. Katosi sekunneissa seuraavaan hyllykäytävään 🤭
Kaupassa?
Siis katosi ääntä nopeammin? Ehkä hänellä oli vain kiire.
Kyllä vain, häntä odotettiin 😁
Puhuitteko mitään, kai sentään moikkasitte toisianne?
Vain moikattiin.
12.32025. en ois halunnu lähtee...
Eilen. Tyhjä olo, niin kuin pitääkin.
Maanantaina. Jäi ikävä ja odotus seuraavasta kohtaamisesta.
n
To salilla oli ihana naInen
Minkä näköinen nainen?
Eilen näin. Tunteet ei enää nousseet niin kuin ennen, mutta oli aikaakin kulunut. Rauhallisesti sujui.
Oletko mies? Miksi sitten kirjoitat?
Eilen tuli vastaan, kun portaikosta olin tulossa pois.. Hitsi niitä sun harmaita silmiä.. Selvästi olet huomannut, että niitä yritän katsella. Ihanat ovat. Sun silmillä on rauhoittava vaikutus muhun..... Älä pelkää, en tunkeile tämän enempää. En lähesty. Annan tilaa.. Voi sua ihastella kauempaakin!🤭 - K -
Kesällä. Miltä se nyt tuntuu kun huomasi että rakastuminen muuttuisi rakkaudeksi. Se on niin hullua kun joutuu kävelemään ohi! 😅😂
Onhan siitä jo aikaa, varmaan jokainen kokee sen tunteen samoin. Se epävarmuus ja kuitenkin vastustamaton halu katsoa toista, kädet tahtoisi kosketella vaikka siinä hetkessä se voi olla mahdotonta. Jos saa vasta hymyn, jää riehakas olo joka karkaa hymyksi, vaikka samalla kaipuu, ja jälleen näkemisen epävarma tuska luo synkkiä pilviä tulevaisuuteen. Jää myös hyvin paljon kysymyksiä, joihin mieli alkaa työstämään vastauksia ja perusteluja jotka hetken päästä alkavat tuntumaan kovin epäloogisilta. Lämmin tunne se päällimmäiseksi jää, kaipuu tekee siitä niin odotetun, kuin joulu pienelle lapselle ta rakkaan palaaminen sodasta ehjin nahoin.
https://www.youtube.com/watch?v=r1AnKrEJNEc&list=RDr1AnKrEJNEc&start_radio=1
Eilen näin, jäi hsrmittamaan kun ei oltu kaksin. Jäi vain ikävä 💔
Läheltä näin vuonna 2003, ja päätin etten jää onnettonna riekkumaan ja roikkumaan.💔
2013 vappuna nähtiin ja suudelmiin viimeksi hän jäi liian kauas.
Haluaakohan kukaan minua enää ikinä. En usko. En ole viehättävä.
Puhalla paha henki pois 🌬
Luulet ettet ole viehättävä
Olet riittävän hyvä sellaisena kuin olet
En koskaan mutta maalasin hänestä viisi taulua joille juttelen.
Ootko taiteilija
Kauan sitten eikä hän ole enää mikään kaivattu en tunne edes ikävää en sääliä en yhtään mitään mulla on nyt hyvä olla perheeni kanssa