Hei.
Täällä kirjoitellaan kaiken mahdollisten julkaisupäivistä. Onko sama mahdollisuus myös oikiksen kohdalla? Eli, että tulokset julkaistaisiin ennen 22.7? Mitn aikaisempina vuosina?
Täällä kirjoitellaan kaiken mahdollisten julkaisupäivistä. Onko sama mahdollisuus myös oikiksen kohdalla? Eli, että tulokset julkaistaisiin ennen 22.7? Mitn aikaisempina vuosina?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tuloksia ei ole aikaisempina vuosina julkistettu ennen ilmoitettua julkistamispäivää. Tuskin julkistetaan tänäkään vuonna. Ainakin Helsingin kokeessa jaettiin lappu, jossa luki varsin selvästi, että tulokset julkistetaan 22.7. kello 10.
Aijaa, no tuleeko tulokset nettiin?
Totta kai tulevat nettiin niiden osalta, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun.
Helsingissä ko. päivänä nettiin tulevat niiden nimet, jotka ovat päässeet sisään. Pistemääriä ja hylättyjä ei netissä näy.
Päivää ennen tulee kirje jos on päässy, eli torstaina, uskoisin.
Viime vuonna kirje tuli samana päivänä kuin tulokset julkistettiin. Tänä vuonna on luultavasti sama käytäntö. Ei siis kannata masentua, jos ei saa kirjettä torstaina.
noin?
Kyllä. Sitä aikaisempina vuosina kirje on kyllä tullut jo tulosten julkistamista edeltävänä päivänä, mutta viime vuonna tätä(kin) päätettiin muuttaa.
Ei se tietenkään mahdotonta ole, että kirje tulisi tänä vuonna jo torstaina, mutta melko epätodennäköistä.
Tänään tuli kirje hyväksytyille! Onnea kaikille sisäänpäässeille:)