Britanniasta tulee Euroopan ensimmäinen muslimivaltio vasemmiston tuella. Suunta on selvä, jos ei suunta muutu. Maahan virtaa veneillä porukkaa, joka tulee Lähi idästä ja Pohjois Afrikan maista, joiden takia työttömyys on huipussaan ja raiskaukset ja ryöstöt satakertaistuneet. 9 kaupungin pormestarina on muslimi ja sharia-laki on käytössä, joka ohittaa Britannian lain. Pääministeri Starmerin kannatus pohjalukemissa, mutta puskee vain vasemmistoideologiaa maahanmuuton idyllisyydestä eteenpäin, vaikka yli 3miljoonaa brittiä oli kaduilla huutamassa maahanmuuton lopettamista ja heidän asuttamistaan hotelleissa,kun samaan aikaan omaa kansaa on kodittomana.
Ja Suomen media vaikenee, tietysti, kun meidän uutiset tulevat suoraan leikkaa, liimaa ja editoi BBC: n tuutista.
Ja Suomen media vaikenee, tietysti, kun meidän uutiset tulevat suoraan leikkaa, liimaa ja editoi BBC: n tuutista.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ootko venytellyt liikaa silmiäsi.
Länsimaissa sopeudutaan muslimikulttuuriin eikä päinvastoin.
Venyttelehän vain silmiäsi eläkä kirjoittele tyhmiä.
...sopisiko palata asiaan noin viiden vuoden kuluttua , vieläkö mahtaa "silmänvenyttelijä" ... tai kukaan muukaan tohtia kirjoitella .. ovat nuo uskonto- ja ajatuspoliisit tuolla Hamasien ja muiden musulmaanien hallitsemilla alueilla aika yksitotista sakkia ... kuten tv:ssä on jonkun kerran näytetty ..
Ihan oikein briteille koska itse aikoinaan ryöstivät, valloittivat ja orjuuttivat monia maita, maailman pahin riistäjä aikoinaan.
Näin ne pöydät kääntyvät.
Yhdistyneet arabiemiirikunnat on päättänyt lopettaa kansalaistensa opiskelurahoituksen Britannian yliopistoihin.
Syynä on huoli islamistisesta radikalisoitumisesta ja Muslimiveljeskunnan vaikutuksesta Britannian kampuksilla.
Eihän näin pitänyt tapahtua.
Eurooppaa on pidetty pitkään vapauden, avoimuuden ja koulutuksen mallialueena, jonne muualta maailmasta on tultu opiskelemaan ja kehittymään.
Mutta nyt jopa Lähi-idän valtio katsoo, että Eurooppa ei pysty enää takaamaan opiskelijoilleen turvallista opiskeluympäristöä.
Ironista.
Heidän viestinsä on selvä: he eivät halua lastensa ja nuortensa radikalisoituvan yliopistokampuksilla.
Tämä kertoo karua kieltä siitä, mihin suuntaan monet Euroopan yliopistot ja laajemmin yhteiskunnat ovat ajautumassa.
Euroopan islamisaatio ei ole mielipidekysymys tai marginaali-ilmiö, vaan aito eksistentiaalinen uhka koko Euroopalle.
Kun ulkopuolisetkin valtiot alkavat suojella omia kansalaisiaan Euroopan mädäntymiseltä, hälytyskellojen pitäisi soida ja todella kovaa.
Kysymys on siitä, säilyykö Eurooppa eurooppalaisena myös tulevaisuudessa.
Yrittiväthän ne Suomeenkin rakentaa suurmoskeijaa, suurempaa kuin tuomuokirkko, mutta onneksi torppasivat, kun rahoituksen takana oli äärivangoillinen muslimiveljeskunta.
16500 miljonääriä jätti Britannian 2025.
Ennennäkemätön poismuutto Starmerin politiikan vuoksi. He eivät halua elättää laittomia maahantulijoita ja äänestävät jaloillaan..
Sama meno on muissakin maissa..
Hah hah!
Ihan oikein briteille, saavat maistaa samaa lääkettä kuin siirtomaiden asukkaat joita riistivät ja orjuuttivat satoja vuosia.
Miljardööri ja Manchester Unitedin omistaja sanoo maahanmuuton maksavan liikaa ja se ajaa saarivaltakunnan talousahdinkoon. - Britannia on korkean verotuksen, korkean maahanmuuton ja korkean rikollisuuden maa, Jim Ratcliffe lataa. Työväenpuoluetta edustavan pääministerin mukaan miljardöörin kommentit ovat loukkaavia ja vääriä.
Jim Ratcliffe on eräs Britannian rikkaimmista miehistä. Hän on ajautunut myrskyn keskelle väitettyään, että maahanmuuttajat ovat ”kolonisoineet” Britannian ja siitä on tullut siten maahanmuuttajien siirtomaa.
Sir Ratcliffe esitti kommenttinsa Sky News -kanavan haastattelussa, ja ne ovat herättäneet voimakkaita reaktioita niin politiikassa kuin jalkapallomaailmassakin.
Kohti kuilun reunaa
Kemiajätti INEOSin perustaja ja Manchester Unitedin osaomistaja Ratcliffe varoitti, että Britannia on matkalla kohti syviä poliittisia, sosiaalisia ja taloudellisia haasteita. Näihin kuuluu hänen mukaansa viime vuosina nähty ennennäkemätön maahanmuuton kasvu.
– Et voi pyörittää kansantaloutta, jossa yhdeksän miljoonaa ihmistä elää etuuksilla ja samaan aikaan maahan marssii valtavat määrät maahanmuuttajia. Britannia on kolonisoitu ja se maksaa liikaa.
– Britannia on ylpeä, suvaitsevainen ja monimuotoinen maa, kommentoi pääministeri Keir Starmer ja lisäsi, että Ratcliffen tulisi pyytää anteeksi.
Turvattomuus karkottaa rikkaat
Ratcliffe siirsi pääasiallisen asuinpaikkansa veroparatiisi Monacoon vuonna 2020. Jo tuolloin hän sanoi Britannian tarvitsevan pääministerin, joka on ”valmis olemaan epäsuosittu jonkin aikaa ratkaistakseen maan suuret ongelmat”.
Britannian turvattomuus ajaa muutakin vaurasta väkeä muuttamaan muualle. Megaluokan elokuvatähti Tom Cruise luopui 48 miljoonan dollarin asunnostaan Lontoon arvostetulla Knightsbridgen alueella sen jälkeen, kun hänen asuntonsa lähellä tehtiin väkivaltainen ryöstö keskellä päivää.
Cruisen mukaan hienostoalue on alkanut rapistua ja siksi lähtö oli väistämätön. Cruise rakasti kävelylenkkejä alueella, mutta Knightsbridge vaikutti muuttuvan kaiken aikaa turvattomammaksi. Erityisesti viimeisen vuoden tai kahden aikana.
Briteissä pitkät perinteet, joiden paljastuksia ei EU-suomessa juurikaan uutisoida.
Yksi Ylen poikkeus kommenteineen, joita ihmeen vähän sensuroitu...
https://yle.fi/a/74-20208557
Britit itse uutisoineet koko ajan, mutta kun paljastukset kohdistuu Työväenpuolueen johtoon pääministeriä myöten, niin valtamediamme ymmärrettävästi kuin pissa sukassa
https://www.telegraph.co.uk/politics/2026/02/03/epstein-paid-mandelson-husband-4000-month/
Britanniassa päämediahuomio kohdistetaan edelleen kuninkaallisiin, meillä... persuihin.
https://yle.fi/a/74-20211260
Inshallah vielä joku päivä Suomusalmellekin tulee oma moskeija! Vaikka ämmänsaareen!
Jo Sipilän hallituksen aikaan muslimit loivat nettiin täydellisen moskeijaverkostosuunnitelman Suomeenkin ja esim. Kainuuseen joka kuntakeskukseen taulukot rukousajoista paikallisen auringon nousuajankohdan mukaan.
Ja netistähän löytyy, kaikenlaista...
https://www.moonsighting.com
esim.:
https://www.moonsighting.com/pray.php