vartijakortin numeroon kätketty taustatietioja!

katsokaapa ja erityismerkinnät ovat UV:lla nähtävissä. Uskomatonta! Onkohan ihan ok? Nape
11459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onpahan siinä Pulmia kerrakseen. Olen itse säilyttänyt korttia alumiinifolioon käärittynä, jolloin tällaiset robleemit poistuvat. Toinen niksivinkki on käyttää lippalakin sisällä ihan tavallista kaupasta saatavaa alumiinifoliota, niin ne eivät kuule ajatuksiasikaan. Itse olen tätä varsinkin kauppakeskuksissa käyttänyt ja olen huomannut, että ongelmat ovat vähentyneet merkittävästi! SUOSITTELEN!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sain tietää kirjoitti:

katsokaapa ja erityismerkinnät ovat UV:lla nähtävissä. Uskomatonta! Onkohan ihan ok? Nape

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu