Seuraa vailla

Mistä löytää kaunis ja fiksu nainen elinkautista jakamaan? Maatilan työt pitää onnistua ja luutu pitää pysyä kädessä. Hoikka varsi, kauniit kasvot ilman lävistyksiä, ei tatuointeja ja kultainen sydän sekä lämmin syli. Pitkät hiukset plussaa. Keskivartalolihavat viisikymppiset kukkahattutädit jätän muille.
231224
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Millon tästä tuli seuranhakupalsta?

Äänestä

Vähänpä on vaatimuksia - kovin vähän 😊😵
Tuollaiset naiset kuolivat sukupuuttoon 1990 -luvulla.
Kauneus on kokemus; se, mikä on kaunista yhdelle, ei välttämättä ole toiselle, ja käsitykset muuttuvat ajan myötä!

Äänestä
  • Sehän on Suvussasi jos tarkkailet niitä .
    Sukurutsait ja perinne jatkuu

    Äänestä

Tuo on hyvä😝😝.seuran hakupalstaki tämä voi olla

1Äänestä

Kaikki ukot ja akat on hyvin huorahtavia ..
Kaikki muokattu tuunattu tai hyvin velkasia

Äänestä

Ei kannatte lähtiä vierasta verta sekottaan.
Sukusi tunnet hyvin .Eikö sielä serkkuja ja tätejä löytysi kuvaamasi pariksi sinulle.
Sukujen kesken nainnit on täälä perinne sitä kannattee vaalia.

Äänestä
  • Kannattee???? Eipä mennä vouhottamaan toiselle murteelle! Tämä. on Kaenuuta Täellä väennetään vaen tätä paskoa!

    Äänestä

Kerroppa vähän myös itsestäsi valehtelematta

Äänestä
  • Olen komea, varakas ja kiltti uros. Siinä näin aluksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Olen komea, varakas ja kiltti uros. Siinä näin aluksi.

    Uskotaan

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Olen komea, varakas ja kiltti uros. Siinä näin aluksi.

    Möhomahainen kaljalle ja tupakille haiseva turjake olet. Joka ei kelpaa edes tällä kylällä asuville venakoille. Jotka ovat eronneet aiemmista ukoista, saatuaan kansalaisuuden.

    1Äänestä

Kotiorjaksi!!

Äänestä

Mitäpä itse tekisit,jos morsian hoitaisi maatilan/talon luutuamisen?

Äänestä
  • Istuu sohvalla töllöä tuijottaen välillä huudellen, että tuo sitä kaljaa.

    1Äänestä

Kovat on vaatimukset tura-ukolla. Tuskin on oikeaa maatilaa, joku vanha rintamamiestalo pökkelöperällä ja pellotkin on pistetty pakettiin jo kaksi sukupolvea sitten. Ja saahan sitä ukki-vainaan viimeksi remontoimaa murjua luututa, ei siitä silti normaali-ihmisen asuttavaa tule. Tai se homeenhaju edes häviä. Hoikka varsi ja kauniit kasvot on hullua puhetta, kun on itse helvetin lihava ja ruma.

Ainoa mahdollisuus on kääntää katseesi maailman köyhimpiin maihin. Sieltä saat jonkun ressukan palvelijaksesi ja kiusattavaksesi. Ei se silti oikein ole.

2Äänestä
  • Eikä köyhempien maiden naiset pysy viikkoa pidempään luonasi.

    Äänestä

" tuppi tuppisuu ee sua se olla .. eekä polttoo loppitupakkoo .."

Äänestä
  • "Toivon viereen hietikolle viäntyy impi uhkee
    ei bikineissä pysyä kai meinoo muoto muhkee
    Henna-Lyytiä Ryytty on tullut uimaan järvi-Suomeen
    pakkeli on naaman pantu, lahosuojaa luomeen
    Ylä-Savon pojille on siinä silmän ruokaa
    tuon kun pääsis pelastammaan moni heistä huokaa"
    Jaakko Teppo

    Äänestä

Miten alpittajaan saan yhteyttä? Olen 38v. neitsyt./Elma

Äänestä

Nimeni on anna enkä minä anna

2Äänestä
  • Anna anna Annatko panna??

    1Äänestä

Hanki ammatti, ajokortti, auto ja asunto.

Äänestä

Älytönnä öykyy joulunae.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mistä löytää kaunis ja fiksu nainen elinkautista jakamaan? Maatilan työt pitää onnistua ja luutu pitää pysyä kädessä. Hoikka varsi, kauniit kasvot ilman lävistyksiä, ei tatuointeja ja kultainen sydän sekä lämmin syli. Pitkät hiukset plussaa. Keskivartalolihavat viisikymppiset kukkahattutädit jätän muille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu