Ootteko huomannut semmosen seikan, kun joku kertoo juvalaiselle muka luotettavalle henkilölle jonkun henkilökohtaisen asian, niin ei me kauaa kun rumpu kalikattaa asiaa toisaalle. Mikähän lie tavoite? Mehukkaat jutut ja silkka tahtotila puhua muista, kun omat jutut niin älyttömän köyhiä. Nehän ne tuppukylän tärkeimmät, muitten asiat ja tilanteet. Eikä se aina ole hameväki ekana, taitaa punttihousut olla pahimpia. Vaikka kyllä se niin on, että taitaa näissä isommissa ja keskeisimmissä yrityksissä ne asiat kulkea. Pienen kylän vitsaus. Eikö ole töitä? Tullaan jopa kysymään oletko kuullut tästä ja tästä, no en ole, kun ei minua kiinnosta puhua toisten asioista. Tai tullaan sanomaan jonkun toisen henkilökohtaisia asioita. On typerää käytöstä. Jutut muuttuu matkalla. Halutaan vaan puhua pahaa toisista, puuttua ihmisten elämään ja juoruta. Kertoo kyllä ihmisistä tuollainen käytös.
Viidakkorumpu
3
423
Vastaukset
- Anonyymi00001
Juoruakkoja täynnä koko kylä
- Anonyymi00002
Oon sammoo mieltä mieki. Mut kyllä ukotki ossoo jauhaa kyläkahviloissa ja työpaikan kahvihuoneissa toiste asijoista. Oikee se joskus meinoo ketuttoo kun määt abclle istummaa niin melekonen ukkokööri kahvittelloo ja eikä siinä oo mittää. Kahvi o hyvvee. Ussein on muutennii paljo porukkata ja istumapaekat täynä. Ei piäse kööristä kauemmas. Mut ne jutut...sekkiin teki sitä, ootko kuullu, no sekkii ol siellä ja sano tällei. Ja sit heheheheheeeee...nauru o hyvä asija ja ilova elämässä juu. Mut pit ihan vaihtoo istumapaikkoo ko ei oikee napannu heijä tarinat ja puhhuuvat viel nii kovvaan iäneen että kyl ne kuul muutkii. Ohan se ilova et immeiset pienelä kylälä kokkoontuu , mut onko se aihe aena oltava mitä muut on tehnä... sitä mie en ymmärrä enkä tuu ymmärtämään ikuna. Eikö siin omas elämäs oo jo tarpeeks kun näkkyy tuo elo tehneen yhelle jos toisele vaek mitä.. onneks o tullu tuo uus helmi baari. Siel on asijallista väkkee aennae viel ollu ja sopiva raahallista istuskella syömäsä. Mukavoo kun jaksavat viel yrittee hyökii.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2072814Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 66968
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies119962Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k505852Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22758