Viime vuosina on televisioitu kongressin kuulemistilaisuuksia, uutislähetyksiä on esitetty toistuvasti suurissa kanavissa, ja äskettäin julkaistiin ällistyttävä dokumentti nimeltä The Age of Disclosure, joka kokoaa yhteen suuren osan tästä tiedosta. Se sisältää julkisia paljastuksia ja valaehtoisia todistuksia kymmeniltä nykyisiltä ja entisiltä korkean tason Yhdysvaltain hallituksen, armeijan ja tiedustelupalvelun virkamiehiltä, jotka kuvailevat salattuja hallituksen ohjelmia, joiden tehtävänä on tutkia tunnistamattomia poikkeavia ilmiöitä. Nämä virkamiehet kuvailevat suurta määrää havaintoja selittämättömistä lentokoneista, löydetyistä törmäysmateriaaleista, joiden he sanovat olevan ristiriidassa tunnetun ihmisteknologian kanssa, ja muiden kuin ihmisperäisten biologisten aineiden jäännöksistä. Kaikki tämä viittaa samaan ajatukseen: ihmiskunta ei ole yksin maailmankaikkeudessa.
Jos tämä olisi jokin muu aihe, jolla olisi näin suuria seurauksia, se hallitsisi keskusteluja. Siitä keskusteltaisiin illallispöydissä, ja asiantuntijat ja vaikuttajat analysoisivat ja väittelisivät siitä loputtomasti verkossa.
Sen sijaan ihmiset tuntuvat olevan oudon hiljaa siitä. Kummallista, eikö vaan?
Eikö ufot kiinnosta ihmisiä?
7
85
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Ufoja lakkasi esiintymästä kun jokaisella ihmisellä on kamera mukana.
Mietippä sitä. - Anonyymi00002UUSI
Hiljaisuuteen on psykologiset syynsä. Ufoasia on monille liian suuri juttu. Sen faktat ja seurannaisvaikutukset tuhoavat tutun ja turvallisen uskomusjärjestelmän merkittäviä osia. Mieli suojelee ihmisen hyvinvointia kun se ei ota vastaan uutta tietoa, olemalla välinpitämätön tai pahimmillaan vihamielisen aggressivinen ufoinformaation tuottajia kohtaan.
- Anonyymi00007UUSI
Sielun negatiivisuudesta ja jonkin asteisesta pahuudesta usein kyse kun ufot eivät kiinnosta, tai niiden olemassaolo kielletään. On omakohtaista kokemusta tästä erään kaverin kautta.
- Anonyymi00003UUSI
ufosta tuli ufo kun sen tekniikkaa piilotellaan, tiettävästi nikolai tesla sai sen lentävään ,
- Anonyymi00004UUSI
ufojen tekniikka ei esitellä, koska lentäminen olisi lähes ilmaista, koska se kumoaa maan veto voiman,
- Anonyymi00005UUSI
Ufoihin liittyvän sosiaalisen median kommenttikenttien selaaminen kertoo paljon syitä.
Monet, jotka tulivat ufoskeneen innostuneina uusina harrastajina 4-6 vuotta sitten seuraten USA:n ufomediabuumia, ovat jo ehtineet tympääntyä kaikkeen ylihypetettyyn mainospelleilyyn ja tiettyjen ufomediahenkilöiden julkisesti käymiin egoilusotiin.
Pahinta on kun ne tajuavat ettei tämä ole ensimmäinen kerta kun näin on tapahtunut. - Anonyymi00006UUSI
Eipä oikeastaan kiinnosta. Kerta toisensa jälkeen on ollut kyse aivan muista ilmiöstä kuin avaruusolennoista. Salaliittohörhöt ovat jo lukinneet kantansa siihen kuinka maa ja taivas on täynnä avaruusolentoja, niin ei sellaisen kanssa saa edes mitään järkevää keskustelua aikaiseksi. Yleensä koko homma kaatuu jo siihen, ettei tälläinen henkilö tiedä mitä sana UFO tarkoittaa.
Sana dokumentti on myös kärsinyt inflaation muissakin kun ufoihin liittyvissä asioissa. Niissä on tärkeintä viihde ja raha, eikä suinkaan tieto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4578185Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1165657Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1164678Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2074542Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli334488Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523987Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603873Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan783760Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava443694SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha873504