Olet maine haitta hyvinvointi valtio sekä Suomelle että Kotkalle. Pöpylistiset tempauksesi riittävät, hae apua ja aikuistu.
Suomen perustuslain 31. pykälä
Kansanedustajan käyttäytymistä säätelee perustuslaki, jonka mukaan edustajan tulee esiintyä vakaasti ja arvokkaasti sekä loukkaamatta muita.
Käytännössä tämä tarkoittaa kunnioittavaa, asiallista ja harkittua käytöstä niin puheissa kuin yleisessä toiminnassa, ja epäasialliset tapaukset nostavat usein keskustelua edustajan vastuusta.
Muutamat kansanedustajat, lähinnä perussuomalaisten leiristä ovat sortuneet rasistissävytteisiin heittoihin ja möläytyksiin, alatyyliin tai vähintäänkin turhan karkeaan kielenkäyttöön.
Kerran internetiin kirjoitettua viestiä ei saa ikinä takaisin, ja selittelyt harvemmin auttavat. Törkykommentit voivat johtaa jopa poliisitutkintaan, Juha Mäenpään (ps) tapauksessa 2019 eduskunta äänesti syytesuojan purkamisesta.
Jotkut toimivat tunteen vallassa, toiset härskisti laskelmoiden.
EROA JUHO EEROLA
21
418
Vastaukset
- Anonyymi00002
Eerola in mies paikallaan. Itsekin persu ja rasisti.
- Anonyymi00003
Munaton mies jos ei eroa.
- Anonyymi00006
Ei ole munaton mies. Olen uimahallin saunassa nähnyt. Munat löytyy , tosin pieni sellainen.
- Anonyymi00004
Kansallisella tasolla tämä menee kohuissa kolmannelle sijalle. Minulla on kieltämättä joskus ollut jopa vieläkin törkeämpiä päivityksiä ja julkaisuja. Ne eivät ole juurikaan levinneet, Eerola luonnehtii.
Vasta kolmannelle sijalle. Olisiko ykkönen kun opetusvideollaan näyttää nuorisolle miten heinää vedetään nenään ja mustaa dildoa hanuriin?
Ja ikä oli? - Anonyymi00005
Kirjoituksesi on pöpylistinen. Juho "China" Eerolalla ei ole mitään syytä erota eikä hävetä. Meistä jokaisesta ihmisestä aivan jokainen on tehnyt Kiinalaisilmeitä.
Siinä ei ole mitään rasistista. Se on vain hauskaa läppändeerosta kuten Ex Miss Suomen kaverikin Instaan laittoi. - Anonyymi00007
Aloittaja voi lähteä menee
- Anonyymi00008
Eikö lierola tajua erota.
- Anonyymi00009
mainehaitta on yhdyssana
- Anonyymi00011
Niin on se opetettiin ammatti koulussa.
- Anonyymi00010
Hyvää joulua perussuomalaisille ja Eerolalle uusia tolloiluja odotellessa.
- Anonyymi00012
Aikuinen mies ja käyttäytyy pahemmin kuin päiväkoti lapsi.
- Anonyymi00013
Näin kävi, aloittaja 100% pelle.
- Anonyymi00014
Hyvää mainosta tuppukylällemme esa ja juho.
- Anonyymi00015
Kutsutaan varmasti akkutehtaan avaisiin ilveilemään.
- Anonyymi00016
Haitta edustaja kaakon seudulle.
- Anonyymi00017
Onks Juho Kierolalla tällä hetkellä uusia kierroksessa . Laajakosken Auervaara hurmuri, kusetettu. Nyt kusettaa paikallisia äänestäjiään.
http://persuista.blogspot.fi/2012/06/olipa-kerran-mari.html - Anonyymi00018
Miettikää mitä Juho Eerola on tehnyt.
https://yle.fi/a/74-20198094- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Mitä mieltä arvon vassariraati tuosta Ylen uutisesta??
https://yle.fi/a/74-20198094Trump sanoo aika suoraan asioita. Eikö kukaan loukkaannu?
- Anonyymi00022
Alkaa sotamahtimaa USA herätä todellisuuteen. Hyvä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2742507Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."762419SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis121615- 1201598
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis511510Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj651397- 1331359
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711250Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.821049Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli731029