o
o
- ME - Kaikki Muistamme - SDP:n Tuppuraisen -kun se ssnoi - HALVEKSIVASTI -
" " Oma Kansa Ensin - Ajattelu On Vahingollista " " - Miten tuo PUNIKKI -Kehtasi -?
o
o
👺👺👺👺👺👺👺👺
Onko ymmärrettävä niin, että SDP sosialismi kommunismi on valtion yhteisten varojen ryöväämistä
Kaikki mahdollinen on ainakin kohta ryövätty ja sdp ryövää lisää ottamalla mamujen
Tavallinen kansa velat tulee maksamaan.👺👺👺👺👺👺🎩🎩🎩🎩🎩💩💩💩💩💩💩
sanna marinin sdp punahuuli hallitus ensimmäinen valhe koskee huolta Suomen talouden velkaantumisesta. SDP johti vaaleihin lupauksella, että on aika ALKAA velaksi eläminen. Lopputuloksena on se, että velkaantuminen jatkuu vähintään samaa tahtia kuin ennenkin.
SDP osoitti kaikki huolipuheensa valheiksi. SDP antoi isolla kauhalla RAHAA ULKOMAILLE YMS., joista suurimman hyödyn keräävät kaikkein MAMUT RIKOLLISET RAISKAAJAT . Heidän lisäkseen hyötyjiä ovat yritykset, jotka saavat yhteisöveron alennuksen.👺👺👺👺👺👺👺👺👺
SANNA MARININ hallitus paskoi kaikki homma
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
Yhdentekevää mihin keskittyvät SDP kun puuttuu osaaminen kaikkeen muuhun kuin omien palkkojen korottamiseen
Nyt lakkautetaan kuntouttava työtoiminta, kyllä tässäSDP OPPOSITIO , rakentelee itse heinäsirkkoja ja veden paisumusta...ylimielilistä keskeneräistä SDP toimintaa.....kaikella saralla...aivan jäätävää rahanjakelua...
SDP .........hyi helvetti.. SDP !!!!!!
Yhdentekevää mihin SDP keskittyvät kun puuttuu osaaminen kaikkeen muuhun kuin omien palkkojen korottamiseen
Nyt lakkautetaan kuntouttava työtoiminta, kyllä tässä SDP OPPOSITIO , rakentelee itse heinäsirkkoja ja veden paisumusta...ylimielilistä keskeneräistä toimintaa.....kaikella saralla...aivan jäätävää rahanjakelua... SDP MAMUILLE .........hyi helvetti.. SDP vaihtoon!!!!!!
Ei anteeksipyynnöt demareita koske.
sdp ja vasemmistoliitto vihreet .keskusta toivottavat pienituloisille ja köyhille lapsiperheille oikein pahaa joulua !
Oppositiolle sdp ei riitä, että se on saanut työttömyyden, asunnottomuuden ja ruoka-avun tarpeen kasvuun, vaan pienituloisten lyöminen jatkuu.
Toimeentulotukea saava henkilö on tosi vaikeuksissa. Sitä haetaan, kun ei
enää mitään muuta "pelastusta" ole. Nyt kaunainen tytti tuppurainen joka hukkasi unirper 9 miljardia veronmaksajien rahoja aikoo leikata sitäkin.
mm. muukalaist kela elätit raiskaajat sdp takia, vaikka maahanmuuttajat tuhoavat valtion kassan
enemmän heistä on menoja.
Toimeentulotuen saajista enemmistö on ihan ulkomaalaisia. Mamuja sdp kutsumia työtävieroksuivia raiskaajia
Myös vanhuksille oikein pahaa uutta vuottakin. Satavarmasti ette pääse hoivalaitokseen.
👺👺👺👺👺👺👺👺
Matematiikka on vaikeaa:SDP OPPOSITIOLLE VTV:n raportissa EI OLE VIRHETTÄ ???
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011638626.html
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 50miljardia miljardia euroa, kuten VTV:n raportissa arvioidaan.
ÄLÄ ÄÄNESTÄ MAMU SAATTIO VELKAANTUMISTA SDP ..EETÄ 👺👺👺👺👺👺🎩🎩🎩🎩🎩💩💩💩💩💩💩
ANTTI LINTMANIN ensimmäinen valhe koskee huolta Suomen talouden velkaantumisesta. ANTTI LINTMAN johti SDP vaaleihin lupauksella, että on aika ALKAA velaksi eläminen. Lopputuloksena on se, että velkaantuminen jatkuu vähintään SDP HOLTITTOMAN VELAN OTON TAKIA kuin ennenkin.
SDP osoitti kaikki huolipuheensa valheiksi. SDP PUNAHUULI HALLITUS antoi isolla kauhalla RAHAA ULKOMAILLE JA KAIKKEEN HYÖDYTTÖMÄÄN TEKI SOTEN , joista suurimman hyödyn keräävät MAMUT . Heidän lisäkseen hyötyjiä ovat suuryritykset, jotka saavat yhteisöveron alennuksen.👺👺👺👺👺👺👺👺
Onko ymmärrettävä niin, että SDP SOSIALISTI KOMMUNISMI on valtion yhteisten varojen ryöväämistä SDP SUOMEN SYÖPÄ
o o - ME - Kaikki Muistamme - SDP:n Tuppuraisen -kun se ssnoi - HALVEKSIVASTI - " " Oma Kansa Ensin
11
69
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Hyvä näkemys SDP.n menosta nykyisin. Toivotaan parempaa tulevaa.
- Anonyymi00002UUSI
Orpon hallitus: Rikkaat ensin ja köyhät kyykkyyn, duunareilta oikeudet pois, palkat alas ja duunarin verot ylös, kaikki julkiset palvelut yksityistettävä, valtionvelka maksatettava veronmaksajilla, siksi rikkailta verot pois, ja persut toimivat kaiken tuon mahdollistajina.
- Anonyymi00003UUSI
Ukrainaan on mennyt jo n. 4 mrd, eikä loppua näy, eli rahaa on, siis velkarahaa.
- Anonyymi00005UUSI
Oikeistososialismi on Suomen velkatason aiheuttaja ja kokoomus on ottanut eniten velkaaa, mutta onhan se kiva seisoa vasemmiston takana piilossa syyttelemässä ja koijata samalla kansalta pois kaikki varat ja palvelut.
- Anonyymi00009UUSI
xxx
- Anonyymi00010UUSI
Ylebei kerro sanallakaan siitä että Sanna Marinin punavihreä hallitus otti miljardia euroja enemmän velkaa kuin koronan takia oli tarpeen . Lisäksi hyväksyivät eu tukipaketteja jossa Suomen osuus noin miljardia euroa
- Anonyymi00012UUSI
Yle onkin oikeiston hallussa, nyt Orpon hallitus jatkaa samalla linjalla, eikä mistään saisi hiiskua sanallakaan.
- Anonyymi00011UUSI
Ylessä ym valtamediassa ei saa haukkua Sosiaalidemokraattien puolueenjohtaa eikä puoluesihteeriä mutta perussuomalaisia saa.
- Anonyymi00013UUSI
Siksipä sumutus menee urpoihin täysillä, keskitytään lillukanvarsiin täysillä, joten politiikka jää piiloon.
- Anonyymi00014UUSI
Anonyymi00013 kirjoitti:
Siksipä sumutus menee urpoihin täysillä, keskitytään lillukanvarsiin täysillä, joten politiikka jää piiloon.
Voitko hukan tarkentaa mihin lillukanvarsiin tartuttaan ja millä tavalla?
- Anonyymi00015UUSI
Anonyymi00014 kirjoitti:
Voitko hukan tarkentaa mihin lillukanvarsiin tartuttaan ja millä tavalla?
Kohua kohun perään, eikä loppua näy.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2554581Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412762Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061594Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn241485- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2061103- 471099