Kalevan tilauksen peruminen on nyt helppoa

Anonyymi-ap

Näin se menee. Kirjaudu omilla nettitunnuksillasi täällä: https://oma.kalevamedia.fi/tilaukset

Sitten valitse Hallitse tilauksia -ruutu, siinä on iso K-kirjain ja nuoli oikealle. Seuraavaksi tulee näyttöön oman tilauksesi tiedot. Alimpana on kohta Peruuta tilaus. Uusi ruutu avautuu, Tilauksen peruminen. Toiminto kysyy Peruutuksen syy, siihen voit laittaa rasti ruutuun sen mikä tuntuu sopivalta. Sitten vain klikkaat Peru tilaus ja homma on siinä. Olet vapaa Kalevasta ja sen alueellisesta monopolista.

Enää ei tartte lukea asenteellisia ja omaa ideologiaansa toitottavien toimittelijoiden juttuja. Sensoreidenkaan ei enää tartte vaivautua ennakkosensuuriin jos kirjoittelet mielipiteitä nettijuttuihin. Säästät myös monta sataa euroa vuositasolla! Oulun uutiset voi lukea ilmaiseksi Forum24-lehdestä tai sen näköislehdestä.

7

420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Peruttu on. Pitkään olinkin tilaaja, mutta hillitön kommenttisensuuri kypsytti.

    • Anonyymi00002

      Aamukahvia juodessa on hyvä lukea Kalevaa, Alkaa suomen sanasto palautumaan.

    • Anonyymi00003

      Oliko se ennen jotenkin vaikeaa? Piti vissiin soittaa asiakaspalveluun vielä silloin kun minä lopetin tilauksen, tai niin minä ainakin tein. Mutta ei kai sekään niin vaikeaa ollut.

      • Anonyymi00004

        Vielä helepompaa tehdä se netissä ku ei tartte selitellä asiakas palvelun tädille!


    • Anonyymi00005

      Mulla oli digilehtenä Kaleva pari vuotta. Mutta kun kaikkein edullisin mahdollinen hinta kuussa on 15,90 eikä muuttunut muuksi edes black fridayna niin tilasin sitten digihesarin puoleksi vuodeksi hintaan 3.99 euroa per kuukausi.

      Onhan siinä artikkelit ja toimittaja pikkuisen eri tasoa kuin Kalevassa jo ihan kirjoitustaidoiltaankin

    • Anonyymi00006

      Onpas mukavaa kun ei tartte enää aamuisin raahautua pitkän matkan päähän postilaatikolle lehteä hakemaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe