Naapurin KOIRA!!!

Mitään tehtävissä, kun naapurissa asuu aivan kauheaääninen KOIRA.
Asun omakotitaloalueella omassa talossani ja naapurissa omakotitalossa myöskin asuu naapurit, joilla on koira joka räksyttää yöt ja päivät.
Onks mitään tehtävissä, kun koira haukkuu ja haukkuu ja ei unta saa, kun ääni kuuluu sisälle asti tosi selvästi? Kesäisin ei varsinkaan ikkunaa voi jättää auki, koska sitten se vasta selvästi kuuluukin.

HUOH tätä. :((
5843
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

OLETKO YRITTÄNYT JUTELLA KOIRAN OMISTAJAN KANSSA??
ASUN ITSEKIN TAMPEREELLA KALKUSSA OMAKOTITALOJA ON TIEN TOISELLA PUOLEN ITSE ASUN KERROSTALOSSA.
MULLA ON ROTTWEILLER JA SE PITÄÄ SUUNSA KIINI KUN SANON,
JOKA AAMU MENNÄÄN 10KM LENKKI JA ON TYYTYVÄINEN LOPPUPÄIVÄN.
TIEDÄN NÄITÄ TYYPPEJÄ JOTKA OTTAA KOIRAN PIHAÖÖE KÄRSIMÄÄN LENKILLE EI PÄÄSTÄ KOIRAHAN HAUKKUU SEN TAKIA KOSKA ON TEKEMISEN PUUTE ELI ON TODELLA KYLLÄSTYNYT ELÄMÄÄNSÄ
SITTEN ON PALJON TÄMMÖISIÄ SUORAAN SANOTTUNA KUSIPÄISIÄ IHMISIÄ JOTKA HOMMAA KOIRAN KIUSATTAVAKSI EIKÄ PASKAAKAAN VÄLITÄ SEN HYVIN VOINNISA,
JOS MÄ OLISIN SINÄ TEKISIN POLIISIILMOITUKSEN SEN KAUTTA MANEE ELÄINSUOJELUYHDISTYKSEEN JA TUTKITAAN TILANNE.
MONET ELÄIMET ON SAANEET UUDEN KODIN EI KOSKE VAAN NYKYAIKANA VAAN LAPSIA VAAN MYÖS ELÄIMIÄ.
TURHAAN KOIRAA MOITIT VAAN JOS SE SUA HÄIRITSEE NIIN TEE HYVÄ IHMINEN JOTAIN.
ITSE OLEN PELASTANUT KISSOJA JA KOIRIA 10 VUOTTA MUTTA MITÄÄN EN VOI TEHDÄ ILMAN POLIISIN LUPAA JA ETTÄ TULEE ILMOITUS SINNE ENSIN
KUULLAAN...
t:nero

Äänestä

Olen saman ongelman kanssa taistellut, joka nyt on rahoittunut, kun ilmoitin nostavani syytteen kotirauhanhäirinnästä. Koiran omistajat olivat kuin koiransa, aivan yhtä juntteja. Kun menin ensimmäisen kerran juttelemaan, nainen sanoi vaan, että soita akka poliisille, joten rauhallinen keskustelu loppui siihen paikkaan. Joka la ja su heräsin räkytykseen ja paras räkytysmaratoni oli 45min yhtäsoittoa. Teki oikeasti käsin.......se koira. Nyt on rahoittunut tilanne. Tosin toivon pääseväni muuttamaan tältä alueelta heti kun mahdollista.

Äänestä

Hei kuule, muuta korpeen kun et siedä jos koira vähän haukahtaa! Koirat ovat aina haukkuneet ja tulevat sitä tekemään vaikka kuinka valittaisit!
Onpa huonosti tehty talo teillä, kun ulkoa kuuluu sisälle! Hanki korvatulpat niin ei melut haittaa. Teillä valittajilla tuppaa aina menemään yli, "haukkuu yötä päivää" =en usko!!!! Ei koira jaksa haukkua taukoamatta johan siltä menee taju. Vaihda asennetta ja nauti kuuloaististasi, mitä jos olisit kuuro, niin toivoisit kuulevasi edes koiran haukuntaa.

Äänestä
  • vittu, vani mikä vani. kyll siinä vaniudet loppuu jos niitä perkeleitä useampikin huutaa nurkalla.

    Äänestä

  • idiootti? kirjoitti:

    vittu, vani mikä vani. kyll siinä vaniudet loppuu jos niitä perkeleitä useampikin huutaa nurkalla.

    Olen sanonut jo useana kesänä näistä naapurien hurtista niiden omistajalle.VASTAUS:koirat saa haukkua klo 7.00-21.00 välisenä aikana.RO:n hovioikeuden päätös xxxxx,jota en ole löytänyt,eikä vakuutusyhtiöni edustaja. Vituttaa,odotan vakuutuslaitoksen päätöstä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmh.. kirjoitti:

Mitään tehtävissä, kun naapurissa asuu aivan kauheaääninen KOIRA.
Asun omakotitaloalueella omassa talossani ja naapurissa omakotitalossa myöskin asuu naapurit, joilla on koira joka räksyttää yöt ja päivät.
Onks mitään tehtävissä, kun koira haukkuu ja haukkuu ja ei unta saa, kun ääni kuuluu sisälle asti tosi selvästi? Kesäisin ei varsinkaan ikkunaa voi jättää auki, koska sitten se vasta selvästi kuuluukin.

HUOH tätä. :((

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu