Te, joilta syöpähoidot ovat vieneet hiukset päästä: Miten on, kun hiukset alkavat uudelleen kasvaa, ovatko ne heti "lopulliset". Eli jääkö hiukset sen näköisiksi kuin ne uudelleen ilmestyvät, vai muuttavatko myöhemmin vielä muotoaan? Pojallani oli ennen syöpää tumma, piikkisuora ja niin vahvaa hiuslaatua, että oli pakko käyttää siiliä, ellei halunnut näyttää vuorenpeikolta. Nyt hoitojen jälkeen tukka on ensinnäkin paljon entistä vaaleampi ja mikä suuri yllätys, ihan taipuisa, melkeinpä kihara. Onko toiveita että jää sellaiseksi vai muuttuuko ajan kanssa entisenlaiseksi? Ei muuten, mutta kun tämä uusi on paljon hienompi. :0)
Kysymys hiuksista
Kakku
3737
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sytostaattien jälkeen omat hiukseni kasvoivat tummina, melkeinpä mustina ja taipuisina. Eivät pysyneet sellaisina. Kohta olivat taas tummanvaaleat piikkisuorat.
Mulla muuttui väri ensin tummemmaksi ja tuli luonnonkiharat, mutta nyt melkein kahden vuoden kuluttua väri on muuttunut lähes entiselleen ja kiharatkin ovat enää pieniä laineita.
Eli tukka on todennäköisesti sitten väliaikainen. No, pääasia että jotain on. :0)