Mustajärvi

Kertokaapa muistoja Paulista. Ikävä on kova.
23509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Osanotto omaisille ja jaksamista
Toivottavasti tämä uutisointi ei kestä viikkoja.

Äänestä
  • Mitenkä monta aloitusta Paten kuolemasta täytyy tehdä.

    Äänestä

  • Sinunko , ei kiitos.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mitenkä monta aloitusta Paten kuolemasta täytyy tehdä.

    Ainakin viisi.

    Äänestä

Vain harva kappale oli omaan makuun, mutta ei pahemmin ärsyttänytkään. Näki jo pitkään naamasta ettei ole terve, mutta miehet ei tarvitse femakkojen mielestä syöpäseulontaa.

Äänestä
  • No kyllä se syöpä on todettu vasta nyt syksyllä. Tuskin se vuosia hänessä on itänyt.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    No kyllä se syöpä on todettu vasta nyt syksyllä. Tuskin se vuosia hänessä on itänyt.

    Mistäs sen tietää kuinka kauan ollut ja elämäntavat varmaan aiheuttaneetkin.

    Äänestä

Hyvä että kuoli.

2Äänestä
  • Samaa toivon sulle.

    2Äänestä

  • Ai miksi. Ilmeisesti kaikki mistä et itse pidä joutaisi tai saisi kuolla sun mielestäsi

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Samaa toivon sulle.

    Miksi, oletko aivan tyhmä? JOs toivoo, että parantumattomasti sairas kuolee, ei kai se paha ole?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Samaa toivon sulle.

    "Samaa toivon sulle."

    ERITTÄIN TYHMÄSTI KIRJOITETTU, MIETI SITÄ!!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Miksi, oletko aivan tyhmä? JOs toivoo, että parantumattomasti sairas kuolee, ei kai se paha ole?

    Mikset sitten kirjoittanu että hyvä ettei kärsiny pitkään ja kuoli.
    "hyvä että kuoli" kirjoituksesta saa sen käsityksen että toivoo kuolemaa jollekkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Samaa toivon sulle.

    Toivomukset täyttyvät tässä suhteessa.

    Äänestä

Huh mitä teksiä jengi suoltaa täällä. Kyllä Arttu Wiskari oli jouluna tekemässään tiktok videossaan oikeassa että Suomessa on osalla jengistä todella paha olla. Iimeisesti kyse on näistä 90-luvun lamanajan lapsista joille ei opettu minkäänlaisia käytöstapoja, empatiakyvyn puute on aivan silmiinpistävää tällä porukalla.

1Äänestä
  • Ainakin juopoilla ja ylipainoisilla on paha olla, mutta jaksamista kaikille.

    Äänestä

Kyllä tehdään yhden ihmisen kuolemasta iso juttu. Eli musiikilla mutta lähti niin kuin kaikki muutkin. Ei se sen erikoisempi pitäisi olla kuin muillakaan, joku tekee elämänsä ja ansionsa musiikilla, toinen maataloudella, kolmas hitsaa alla, neljäs roskakuskina....mutta kun lähtö tulee niin tulee. Helvetti moinen kirjoittelu ja ylistäminen on aivan käsittämätöntä yhden ihmisen kuolemasta..... AJATELKAA NYT!

Äänestä
  • Oliks tuo joku kommentti paten muistosta HÄ ??? Aloittaja kyselee muistoja patesta eikä jotain wi&/tun soopaa. Menkää jollekkin muulle palstalle haukkumaan kuolleita ihmisä ÄÄLI(/IÖT !!

    Äänestä

En tykänny musiikista mutta itse miestä ei ole mitään vastaan.

Äänestä

muistelen tietenki lämmöllä että oli hieno tyyppi.
Paten rock-uskottavuus ja karisma ennenkaikkea.

Uran ihan alussa vuodet 78-82 parasta Popedaa minulle. Silloin ei ollu isojen linjojen stadion-rokkia vaan jottain iha muuta. Jokaisella on oma makunsa.

Patesta jäi mieleen kun tais olla eka Suomessa joka esitti Popedassa homoja ylistävän biisin oodi Tom Robinsonille.

1Äänestä
  • Ei ollut tuttu kappale eikä henkilö, mutta Kersantti Karoliina tuli aikoinaan radiosta sitäkin tiheämmin kyllästymiseen asti.

    Äänestä

Oli ne kasarilla kovia keikkoja, kierreltiin Dingon ja Popeda perässä ympäri Suomea. Ladot oli aina täynnä kun Dingo tai Popeda osui paikalle. Parhaat keikat oli Nivalassa ja Jämsässä pavilla.

1Äänestä
  • Melkoisen erilaista musiikkia. En tykännyt nuorena Dingostakaan, mutta myöhemmin aloin arvostaa enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aapa68 kirjoitti:

Kertokaapa muistoja Paulista. Ikävä on kova.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu