Rauha Ukrainaan olisi jo tullut

Anonyymi-ap

Mutta kun Eurooppa mennyt jatkamaan tukea, mikäli tuki olisi loppunut piste. Niin Ukrainassa olisi jo rauha.

Mitä sillä on väliä ketkä Ukrainassa hallitsee, onhan Suomessaki ulkomaalaistaustaisia ihmisiä keskeisissä tehtävissä. Taitaa olla jopa eduskunnassakin tai ainaki ollut?

8

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Rauha tulee kun Putin kuolee

    • Anonyymi00002

      Jahas, venäläinen päässyt aloittamaan täällä aiheen.

    • Anonyymi00003

      Ok. Toisin sanoen Putler voisi Suomeenkiin nimittää mieleisensä hallinnon, mitä merkitystä onko valtion johdossa venäläisiä vai suomalaisia? Jos joku erehtyy vastustamaan venäläistämistä, vankeuteen tai ikävä onnettomuus kuten ikkunasta tai portaista putoaminen.

      • Anonyymi00004

        Aloittaja on trolli.


    • Anonyymi00005

      Ei kukaan halua rauhaa Ukrainaan. Sota toimii lisäverona kansalaisille. Miljärdöörit tarvitsevat lisää rahaa.

    • Anonyymi00006

      putin on natsi eli absoluuttinen paha Stalin oli hyväm koska ei ollut natsi

    • Anonyymi00008

      Venäjän kannalta Ukrainan sota kääntyi helposta voitosta täydelliseksi katastrofiksi. Kuviteltiin marssimalla Kiovaan ja hallinto vaihtamalla helppo nakki.

      No, kohta neljä vuotta sodittu, ukrainasta vallattu itäosia jotka suurimmaksi osaksi pommitettuja alueita. Venäläisiä sotilaita kaatunut arviolta 250 000. Siis neljännes miljoona!!! Suomi ja Ruotsi liittyneet Natoon, käytönnössä kaikki suhteet länteen poikki. Venäjän talous kriisissä, opposition edustajia tapetaan, paras valtiokaveri Pohjois-Korea.

      Kyllä on mahtava maa ja sama linja jatkuu.

      • Anonyymi00009

        Muistan kuinka Putin pöyhkeästi puhui heti "3 päivän operaation" alettua.

        "Länsimaille koituu vakavia seurauksia, jos ne sekaantuvat asiaan!"


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13202
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3665
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      97
      2925
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      277
      1393
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1329
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1204
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe