En omista enkä halua omistaa tunnuksia flightforumille niin osallistumpa keskusteluun tätä kautta.
Flightforumin keskustelu asiasta on aivan liikaa keskittynyt yhteen ongelmaan noin sadasta ja tuo liikesalaisuuspointti on suunilleen kaikista mitättömin.
USA:n NSA virasto on 1950 luvulta lähtien perustettu tärkeänä osa-alueena teollisuusvakoilu ja he ovat vuosikymmenien aikana kehittäneet tästä hyvin tehokkaan koneiston. Jos Tatu Koirasen firma käy sähköpostikeskustelua ulkomaailman kanssa niin kaikista näistä maileista on avainsanojen perusteella kaivettu kaikki mielenkiintoinen teollisuusvakoilusisältö ja mailien lähettäjä ja vastaanottaja tietojen perusteella NSA tietää ketä kannattaa vakoilla tarkemmin. Ainoastaan jos sähköposteja lähetellään firman sisäverkossa niin tämä voi välttyä NSA:n vakoilulta.
Trump ei siis ole nyt yhtäkkiä keksinyt teollisuusvakoilua vaikka aika nero mies onkin keksimään kaikenlaista jota koko muu maailma on tehnyt satoja vuosia.
Joku muu tässä siis on taustalla ja päällimmäisiä ehdokkaita on kolme. Joko Trump haluaa selvittää kuka on missään sanonut mitään pahaa Trumpin hallinnosta ja tämä johtaa ESTA:n eväämiseen tai henkilön laittamiseen erikoistarkkailuun jos esim Suomessa tulee USA henkinen vallankumous ja kaikki Persuista vasemmalle olevat teloitetaan. Toinen vaihtoehto on että Trump haluaa ennaltaehkäistä että kukaan ei uskalla sanoa mitään pahaa Trumpin hallinnosta missään sosiaalisessa mediassa pelätessään mitä kauheita seurauksia tästä tule kohdan 1 mukaisesti. Kolmas mahdollisuus on ihanvaan saada kaikille sosiaalisen median nyt anonyymeille tileille oikeat henkilöitten nimet. Joku neljäs ja viideskin mahdollisuus tässä on.
Jos joku ei vielä ole tajunnut että USA ei ole mukava matkakohde ellei ole aivan pakko sinne matkustaa niin nyt luulisi viimeistään ymmärtävän että matkailu kannattaa tehdä joko Suomessa tai Euroopan sisällä eikä haaveilla mistään amerikan valtion huvimatkoista.
Minä en aio antaa USA:lle mitään tietoja itsestäni enkä siis halua rekisteröityä flightfoorumiin omalla nimelläni. Näin on turvallisempaa erityisesti kun olen joskus sanonut jotakin poikkipuolista Trumpista ja hänen hallinnostaan.
USA: sähköinen matkustuslupa ESTA
Anonyymi-ap
1
252
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413888Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131927Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91645Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23801- 44784
- 67779