Pudasjärven kahvipaikat

Anonyymi-ap

Ohikulkumatkalla jälleen ja taas turhaa ovien takana käyntiä muualla kuin huoltiksilla.. Kahvilat kyllä mainostaa ja kuvien perusteella yhdessä jopa viinipullot esillä. Ei kait kukaan paikalliseen mene kun ovat auki miten sattuu, no onneksi huoltoasemat palvelee. Älkää sitten kahvilat manatko kun ei liiku ihmiset kahville, vois niistä aukioloajoista pitää kiinni. Nyt nokka kohti huolista ja palvelu pelaa.

11

790

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Siis kohti huoltista

    • Anonyymi00002

      Ei kai ABCta parempaa kahvipaikkaa ole koko Suomessa olemassakaan. Aina tietää mitä saa. Pienet kahvilat ovat huonoimpia,

      • Anonyymi00008

        Pudasjärvelle pitäisi saada Rosso.
        Löytyisi kaikki palvelut mitä ihminen tarvitsee.


    • Anonyymi00003

      Aloittaja on taas ollut mielikuvitusmatkalla kahviloita etsimässä! Keskiyöllä ovat painajaiset hiipineet arkaan mieleen.

    • Anonyymi00005

      Vanhan R-kioskin paikalla oli oikein miellyttävä kahvila.
      Vieläkö se on olemassa?

      • Anonyymi00006

        Kahvila tervehti oikein ystävällisesti, vaikutti oikein miellyttävältä!


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Kahvila tervehti oikein ystävällisesti, vaikutti oikein miellyttävältä!

        No keitä sinä kahvit jos tulen käymään.


    • Anonyymi00009

      Paikallislehti teki oikein jutun näistä kahviloista kurenalla. Jos niistä ei sopivaa löydy pitää keitellä sumpit himassa tai olla juomatta. Tori-info-kahvilaa-nisua ei kannata enää herätellä henkiin.

      • Anonyymi00010

        Eikö se tuo arinan asiakasomistajien huoltoasema oo auki 24/7? Luulis sieltä saavan kahviaki ja jos ei niin Kk:sta saa väkevämpää kahvimaitoa.


      • Anonyymi00011

        Yhdyn edelliseen mielipiteeseen. Nyt pitää alkaa katella uusia "suojatyöpaikkoja" kun torin yltiöpäinen ylläpito vähenee. Mihin muuten tuotot meni vai oliko niitä? "Kukaan" ei oo maininnut niistä mitään.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10845
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8097
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3538
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      112
      3538
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      34
      3498
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3390
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      53
      2474
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1976
    Aihe