kohdistuu Rauman seudulle ja Lounais-Suomeen.Taas lisää töitä
Anonyymi-ap
2025-12-30 10:12:25
Töitä tuhansille
Murtajatilauksen arvioidaan työllistävän Suomessa noin 2 000 suoran ja 5 000 välillisen henkilötyövoiman verran, joista suuri osa kohdistuu Rauman seudulle ja Lounais-Suomeen.
Rauman kaupunki osti telakan kymmenen vuotta sitten. Tuon jälkeen Rauma ja yritykset ovat investoineet meriteollisuuspuistoon noin 150 miljoonaa euroa.
– Jäänmurtajatilaus on historiallinen ja hieno saavutus Rauman telakalle. Rauman kaupungin ja eri yritysten pitkäjänteinen työ ja investoinnit meriteollisuuspuistoon tuottavat tulosta parhaalla mahdollisella tavalla. Laivalohkojen rakentamisen lisäksi vahvuutena Raumalla ovat myös globaalisti toimivat meriteollisuuden laitevalmistajat, insinööri- ja suunnittelutoimistot sekä alihankintayritykset, kuvailee Rauman kaupunginjohtaja Esko Poikela.
SUOMEN UUTISET
Töitä tuhansille sanoo PS Puisto
Anonyymi-ap
6
280
Vastaukset
- Anonyymi00001
vai tekeekö ulkomaalaiset työt? reppumiehet?
- Anonyymi00002
Tuo rahamäärä on kärpäsen paska siihen nähden mitä tänne tarvitsisi saada liikevaihtoa. Ainut mitä täällä kannattaa yrittää on alat joilla ei ole niin sanottuja maantieteellisiä rajoja. Esimerkiksi bitti maailmassa tapahtuvat innovaatiot.
- Anonyymi00003
Töitä tuhansille, sanoo Puisto jolla ei ole mitään tekemistä noiden työpaikkojen syntymisen kanssa.
- Anonyymi00004
Eiköhän Puiston tuhannet työpaikat ole niitä 0-9 €/pv, eivät TES:n mukaisia työsuhteita.
- Anonyymi00005
Todella hieno asia, halukkaat saa töitä.
- Anonyymi00006
Hyvä uutinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241707
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998