Kukaan ei ole

Anonyymi-ap

tuntunut ymmärtävän sitä, että minä erityispiirteisenä en koe tarvitsevani edes yhtä uutta ystävää ja uusi parisuhde ei ole minun juttuni ollenkaan! Ainoa tärkeä asia oli saada tehdä töitä itselle hyvin mieluisassa vakituisessa työpaikassa! Muut luulivat tietävänsä paremmin kuin minä itse, mikä on juuri minun näköistä elämää! Sellaiset ihmiset eivät ole hyviä ihmisiä, koska heiltä puuttuu ymmärrys siihen, että kaikki ihmiset eivät todellakaan ole samanlaisia! Erityispiirteisen ihmisen häirintä ja yrittää pakottaa hänet samanlaiseksi kuin muut ovat, on mitä suurinta henkistä pahoinpitelyä! Teitte todella valtavan virheen, kun ette kysynee, mikä on minun suurin haaveeni ja siksi aloititte kampanjan, joka on saanut minut voimaan todella huonosti sen alusta lähtien tähän päivään saakka! Joka aamu herään tietoisena siitä, että projekti pilasi elämäni totaalisesti ja kukaan ei tunnu ymmärtävän sitä! Ainoa tärkeä asia on minulle yhä sama, saada tehdä töitä tutuissa ryhmissä! Minulla ei todellakaan ole ollut, eikä tule olemaan mitään tarvetta löytää minkään ikäistä uutta ystävää! Se ei ole minun näköistä elämää, eikä tule koskaan olemaan! Monien on sitä vaikea ymmärtää, mutta niin se vain on, eikä ketään saa pakottaa muuttumaan toisenlaiseksi väkisin!

1

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        266
        3348
      2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        80
        1448
      3. 66
        1213
      4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        199
        1049
      5. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        54
        943
      6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

        "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
        Taivalkoski
        48
        943
      7. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        63
        941
      8. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        42
        787
      9. Mitä tekisit jos

        Aamulla vierestäni heräisit
        Ikävä
        47
        772
      10. Olet hirviö

        Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
        Ikävä
        113
        726
      Aihe