Varokaa tätä rakentajaa Rahat pois ja KONKURSSI
Ei mitään vastuuta Olen nähnyt hänen tekemän kohteen viat En suosittele rakentajan kohteita Pysykää kaukana näistä osoitteista jos ette halua ongelmia!
Ei mitään vastuuta Olen nähnyt hänen tekemän kohteen viat En suosittele rakentajan kohteita Pysykää kaukana näistä osoitteista jos ette halua ongelmia!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Menehän jo nukkumaan.
En suosittele tekemään tälläsia palstan aktivointeja...
Onneksi voi aktivoida Ostajat herätetään olemaan varuillaan osto tilanteessa Ostavat se heidän sitten oma asia Voin tarkentaa vielä asiaa todella pitkälle Esim. Rakentajan firma on jo todella paljon miinus merkkinen Tiedot ovat julkisia Onneksi!
No jopas on katkeran tuntuinen kirjoitus Onko kirjoittelijalla tiukka pipo, vai sukatko kiristää... katteeton kirjoitus on laitonta ? ... laittaisi listaa ja kuvia virheistä, kun tuntuu niin hyvin olevan perillä kohteen virheistä. olemme käyneet katsomassa puolisoni kanssa, ja tehneet tarjouksen. Meistä kohde on hyvin tehty ... mihin muuhun perustat väitteet ?
Onhan meitä " moneen " junaan" ! Ehdotuksesi kuvien liittämisestä ja "listauksesta" on hyvä! Mutta, mutta .... vaimosi asioidentuntemus? .... Ja siis sinä = ME ! ???
Olisit voinut ilmaista paremmin!
Onko hän, Rva tekn. koulun käynyt .... rkm, ra-inssi, vai perati arkkitehti !
Kuka vain voi tarkastaa asiat netistä
Olette itse valinneet tienne! Toivotan paljon onnea
Onkohan tämä mennyt tämä väärään keskusteluun?
Onhan meitä"moneen" junaan".... (rakentaja vain kommentoi täällä) Tarkoitin tätä!
Jos jotenkin tarkoitit minua Vaimon kuoli 5 vuotta sitten Minulla on 50 vuoden kokemus rakentamisesta
Eläkkeellä on vain aikaa!
Kyseinen kommentoija millainenhan koulutus sinulla mahtaa olla ,kun näin osaava ja tietäväinen kaikesta olet? Varmaankin jokin perus kaikkitietävä kyläseppä.
Kannattaa lopettaa herjaavat kirjoittelut yrittäjästä, ne ovat Suomen lain mukaan
rangaistavia tekoja.
Kohde on hyvin rakennettu ja kaikki työvaiheet on dokumentoitu. Sen on tarkastanut
Siilinjärven Rakennusvalvonta ja on samaa mieltä.
Kirjoittelija kurkkii pimeällä kohteen ikkunoista ja esiintyy asiantuntijana.
Lopeta pervo jo kirjoittelu.
T: VTJ
Kaikki on todellista Ei ole valheita vain tosi asioita Eikä niistä voi rangaista
Lopeta jo sekoilu. Soidinmäentie 2 on hyvin ja laadukkaasti rakennettu kohde.
Herjaaminen ammatinharjoittamisessa on rangaistava rikos.
Rangaistus ei ole suuri 3-5 kk ehdollista mutta korvaussummat yritystoiminnan pilaamisesta
ovat suuria. Niissä puhutaan sadoista tuhansista euroista.
Voit joutua maksamaan isot korvaukset yrittäjälle.
Nonniin menehhän lapanen jo takaisin sinne tossun alle ja lopeta tämmönen paskanjauhanta herrajumala aikuinen ihminen. Hanki jo elämä tähänkö tämä ”suomi” on menossa 😂😂😂😂. Kohta ammattimies pääset sinne valko-venäjälle korsuja rakentamaan jos siis niitäkään osaat tehdä ( AMMATTIMIES) hahahahhaha😂😂😂 on meitä kyllä oikeesti moneen junaan ja osa ei ole edes päässyt asemalle asti😂😂 VARASTETUSTA TAVARASTA ON HYVÄ RAKENTAA KORSUT.
Aloittajan kannattaa hakea apua esim. MIELI kriisipuhelin 09 2525 0111, auki 24/7, Venäjänkielinen linja puh 09 2525 0115 Apua tarjolla myös Kysin päivystyksessä 116117. Ongelmien kanssa ei tarvitse jäädä yksin, niihin saa kyllä apua.
Kuten vastaava työnjohtaja jo kommentoi, kohde on rakennettu hyvin ja laadukkaasti.
Kirjoittelun aloittaja, olet tervetullut kohteeseen milloin tahansa. Voimme katsoa rakennusaikaiset kuvat, rakennusvalvonnan pöytäkirjat ja kiinteistön läpi yhdessä. Paikalla voi olla myös vastaava työnjohtaja.
Olemme kovasti kiinnostuneita väittämistäsi rakennusvirheistä, koska mikään taho ei ole sellaisia tunnistanut. Kohteen on tarkistanut myös puolueeton, ulkopuolinen tarkastaja. Hänen katselmus osoittautui virheettömäksi.
Tämä tiedoksi myös muille mahdollisille palstan lukijoille. Minuun saa olla yhteydessä matalalla kynnyksellä.
Terveisin,
Rakentaja Jorma Tiilikainen/Sliderhouse Oy puhelin 0503613856.