Volvo on call vika

Anonyymi-ap

Volvo ov call vaatii huollon, ilmoitus syttyi mittaristoon. Huollosta ilmoitettiin että vcm ohjausyksikkö täytyy vaihtaa. Näitä tapauksia ilmennyt loppuvuodesta niin paljon että kyseiset laatikot ovat jo loppuneet maahantuojan varastosta. Hinnaksi ilmoitettiin 1500 euroa. Kyse on siis XC60 -18 mallista.
Tämän on sitä jälkimarkkinointia parhaimmillaan. Osa on siis koodattu kestämään tietyn ajan.

6

1845

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Luulit ostaneesi auton, saitkin rikkinäisen elektroniikkapelin...

    • Anonyymi00002

      Näinhän se tahtoo nykypäivänä olla että oli laite mikä hyvänsä se on ikuisesti valmistajan hallinnassa. Tai ainakin niin kauan kun se on yhteydessä verkkoon tai päivityksiä joutuu asentamaan.

      • Anonyymi00006

        Nämä uudet sähköautot ovat sitten vielä ihan oma lukunsa. Vika mahdollisuudet ovat lähes rajattomat. Sähköautojen akut, sähkömoottorit, tehoelektroniikka jne. Uudesta EX60 mallistakin on tehty todellinen pulinaboxi, jolta voi kysyä melkeinpä mitä tahansa. Kuka tällaista edes tarvitsee? Kalleuden maksimoimiseksi akku on integroitu auton rakenteisiin ja kennoja ei voi enää vaihtaa. Käytetyn auton akun simahtaessa auto lienee jo paalissa.
        Ainakaan käytettyä sähköautoa ei kannata ostaa ja takuun on oltava aina päällä. Tuskin uuttakaan, kun arvonalennus on 2-3 vuodessa 50 % luokkaa.


    • Anonyymi00005

      Valmistusvirheestä vastaa ensisijaisesti myyjä kuluttajansuojalain mukaisen virhevastuun puitteissa, vaikka takuuaika olisi päättynyt. Jos tuote rikkoutuu ennenaikaisesti tai ei kestä sen oletettua käyttöikää, myyjä on vastuussa korjauksesta tai vaihdosta.

      • Anonyymi00008

        Volvolla ikää jo 7 vuotta, auto lienee suunniteltu kestämään 3-6 vuotta?
        S90 n valmistus on Kiinassa, ei hyvältä näytä lyhytkestoisten Volvojenkaan tulevaisuus.
        Uskaltaako enää ostaa 350 tkm ajettua Volvo S90 stä?
        Polestar myös made in China ja korjaamot kiittää....


    • Anonyymi00007

      Alkuperäinen vika Volovo Takuu korjaus eikä maksa palajo

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      409
      1855
    2. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      144
      1371
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      116
      1316
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      165
      1313
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      28
      1086
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      882
    7. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      218
      790
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      681
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      24
      625
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      123
      621
    Aihe