Eläkkeet nousee vain alle euron. Elinkustannukset nousee koko ajan. Kansan edustajat saa tuhansien eurojen korotukset koviin palkkoihinsa, samoin valtion virastojen öky porhot tuhasien eurojen korotukset. Kohta köyhät kuolee nälkään. Kaikki rahat menee öky porhojen kitaan.
Eläkeläis köyhyys
6
345
Vastaukset
- Anonyymi00001
Terveyden hoidon kustannukset nousee eniten, sekä jokapäiväisen elämisen tarpeeliset elinkustannukset. Täällä ei voi asua pelti hökkelissä, tai kuusen alla. Ilman ruokaa henki lähtee.
- Anonyymi00003
Suurin osa eläkelläisistä on vauraimmillaan ja lisää pitää hautaan saada mukaan.
- Anonyymi00004
Yhtä juhlaa köyhyystason alapuolen eläke nousi 10 € yhtä juhlaa. Elinkustannukset nousee koko ajan, asumis, ruoka, sähkö, vesi, polttoaine, ym.
- Anonyymi00005
Valtion yhtiöiden johto saa tuhansien eurojen korotukset miljoona palkkoihin, sekä miljoonien bonukset ja ero rahat, köyhän pitäs elää parilka eurolla. Suomessa ei tarkene asua kuusen alla eikä ilman ruokaa pysy hengissä. Suomen kansan ostovoima EU heikoin, EU suurin työttömyys, lisää työttömiä tulee koko ajan. Eikä työpaikat lisäånny työttömiä kiusaamalla, ulkomainen työvoima ei auta, heidän palkat ja elämisen joutuisi veronmaksajat maksamaan. Kokoomuksen toive 6ni, tuotot omaan laariin kustannukset veronmaksajille. Rikkaiden vero ale menee veropatariisien holveihin suomen talous kyntää pohja mudissa.
- Anonyymi00006
Mitäs tuli nuoruudessa ja aikuisiällä tehtyä kun ei ole kertynyt omaisuutta? Rällätty ja juhlittu kaikki palkkana saadut rahat? Kyllä se on helppo viskellä syytteitä ”porhoille” ja milloin kenellekin mutta peiliin harva osaa katsoa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788