Taitaa lähteä viimesetkin tilaajat.
Siis kommunisti Moilanen
19
539
Vastaukset
- Anonyymi00001
Raivotkaa koko ajan jostain rasismista ei kiinnosta. Ja tässä v1tun n**keri
- Anonyymi00002
Mediapersoona, varmasti hyvä ja sopiva päätoimittaja Kainuun Sanomien lehtiperheeseen!
- Anonyymi00003
Ei taida tilata edes muut moilaset.
Edes ne H. moilaset. - Anonyymi00004
Feministilehti Kainuun Sanomat. Ennen sinne kirjoitteli nokan vartta pitkin eläkeukot!!!
- Anonyymi00005
hienoa, nyt saadaan ihanaa feminististä vasemmistopropagandaa Kainuuseen. Mikä voisi mennä pieleen? Tilaajamäärät olleetkin kovassa kasvussa viime vuosina. Viimeinen sammuttaa valot lähtiessään.
- Anonyymi00006
Kauas on tultu Kainuun Sanomien kulta-ajasta. Tuleeko lehdestä uusi Kansan tahto.
- Anonyymi00009
Tulee.
Se on viimeinen tahtomme
- Anonyymi00008
Kommunismi on Kajaanin tulevaisuus.
- Anonyymi00011
sivistymättömyys paistaa kommentoijista.
eivät poloset tunne henkilöä mutta räkyttää pitää kumminkin.
rakkikoirat toimessaan.- Anonyymi00012
Puoluekanta kertoo ihmisen ajatusmaailmasta paljon.
- Anonyymi00013
Lehden kustantaminen kannattaa jo lopettaa!
- Anonyymi00014
Ämmänsaaren vappumarssijoukkue oli aikoinaan pitkä ja punainen niinkuin kirkon matto, se ylsi linja-autoasemalta melkein tökärille asti.
Kulkueen peräosa oli 50 metriä pitkälti huojuvia humalaisia, tahallan kortistossa lusmuavia kommareita, joiden kantamassa bnaderollissa luki: ''Työtä työttömille!" Itseään he eivät kuitenkaan lukeneet samaan työhaluisten joukkoon.
Oli ne, perskeles, mukavia aikoja -jopa meille porvareillekin.- Anonyymi00015
Tyypillistä Persu kommentointia jotka ovat saaneet vaikutteensa MV- lehdestä.
- Anonyymi00017
Anonyymi00015 kirjoitti:
Tyypillistä Persu kommentointia jotka ovat saaneet vaikutteensa MV- lehdestä.
MV-lehti on kyllä ihan kommari lehti nykyään.
- Anonyymi00016
Kiilusilmäinen feministi joka pääsee julistamaan totuutta. Totuudella tai miltä asia näyttää toisen silmin ei ole merkitystä vaan kunhan sanoma tukee totuutta.
- Anonyymi00018
Ja sehän teitä pienimunaisia setämiehiä pelottaa hah hah hhaa
- Anonyymi00019
Anonyymi00018 kirjoitti:
Ja sehän teitä pienimunaisia setämiehiä pelottaa hah hah hhaa
Näiden telaketju feministien jotka ei suvaitse muita kuin oman mielipiteensä palkkaamista pitäisi miettiä, lisääkö se yhteiskunnan eheyttä ja kansalaisten oikeuden tunnetta.
Vasta pääsimme eroon yhdestä kulttuuritoimittajasta, joka oli yksi tällainen, pahinta laatua. Ei keskustele vaan moittii muita vääristä mielipiteistä, muiden mielipiteet on arvottomia. Esimerkiksi tänään vietimme suuren murheen keskellä hiljaista hetkeä ehkä maailman parhaan ampumahiihtäjän kuollessa koronarokotteeseen. Miten törkeää oli kulttuuritoimittajan kielenkäyttö niitä kohtaan jotka ei ollut samaa mieltä Marinin hallituksen linjasta koronaa vastaan. Asioita ei muka voi tehdä toisella tavalla, jos et usko Marinin hallituksen linjaan niin et usko koko asiaan. - Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Näiden telaketju feministien jotka ei suvaitse muita kuin oman mielipiteensä palkkaamista pitäisi miettiä, lisääkö se yhteiskunnan eheyttä ja kansalaisten oikeuden tunnetta.
Vasta pääsimme eroon yhdestä kulttuuritoimittajasta, joka oli yksi tällainen, pahinta laatua. Ei keskustele vaan moittii muita vääristä mielipiteistä, muiden mielipiteet on arvottomia. Esimerkiksi tänään vietimme suuren murheen keskellä hiljaista hetkeä ehkä maailman parhaan ampumahiihtäjän kuollessa koronarokotteeseen. Miten törkeää oli kulttuuritoimittajan kielenkäyttö niitä kohtaan jotka ei ollut samaa mieltä Marinin hallituksen linjasta koronaa vastaan. Asioita ei muka voi tehdä toisella tavalla, jos et usko Marinin hallituksen linjaan niin et usko koko asiaan.Elä ulise, uusi päätoimittaja ei ole ollut päivääkään töissä ja sulla on jo naama rutussa.
Antaa sen näyttää mitä osaa. Kainuulaiset on umpityhmiä muutosvastaisia pelokkaita juntteja.
- Anonyymi00021
En enää tilaa kainaria.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1428077KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237121Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693643Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521403280Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092804Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442338- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261566Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457