Pekka Kanervio sai kinnulassa ollessaan vakavimman huomautuksen AVI:sta.
Kyseessä oli oikeuden lainvoimaisten päätästen kumoaminen koulukuljetukseen. 12 asiantuntijaa ja oikeuslaitos kahdesti oli sitä mieltä että 6v erityislapsi koululainen menehtyy koulutielle ilman kuljetusta.
Tapon yritys josta muissa maissa saisi elinkautisen
Kyseessä oli oikeuden lainvoimaisten päätästen kumoaminen koulukuljetukseen. 12 asiantuntijaa ja oikeuslaitos kahdesti oli sitä mieltä että 6v erityislapsi koululainen menehtyy koulutielle ilman kuljetusta.
Tapon yritys josta muissa maissa saisi elinkautisen
Vastaukset 52
Vanhimmat
Kumma mikä näitä "johtajia" vaivaa. Venäläisiä yhteyksiä? Mafiastahan on kyse missä oikeuslaitoksen tuomari mm Jarkko Sulola mukana. Jarkko valehteli tyomionperusteissa saadakseen syytön tuomituksi kunnianloukkauksesta 30 000€ 'sakkoihin'.
Aika raju vaientamisyritys, mutta koululaisen tapon yritystä ei niin vain peitellä, Kinnulan muutkin kunnanjohtaja Nilkkilät yritti tappaa koululaisen kumoamalla lainvoimaiset oikeuden päätökset..
Miksi hallintoon ei saada sivistyneitä henkilöitä?
Sisäsiittoisuus, hyvävelijärjestelmä.. Kanervio kansakoulun kuitenkin käynyt. Melkein osasi lukea
Kanervio tuhonnut satoja koululaisia, onneksi saadaan vankilaan loppuelämäksi. Toivotaan että elää pitkään..
Milloin lähtee lusimaan? Voisitko kertoa meille tietämättömille.
AVI ja oikeusasiamies on sitä mieltä että mitään lakia tai edes oikeuden useita lainvoimaisia päätöksiä ei tarvitse noudattaa.
Miksi tuollaisia virkarikollisia yhteiskunta elättää? Poliisihallinto tukee myös virkarikollisuutta, ihan kuten ameriikassa. Siellä ammutaan suoraan kasvoihin, kinnulassa yritetään tappaa koululaisia muilla keinoilla
Myös nykyinen kuntajohtaja Nissinen saamassa vakavan varoituksen. Kuntalaisten ja miksei lomalaistenkin joululoma pilalla, kun ei ole mahdollista luistelu-urheilua harrastaa. Henkinen kantti näyttää ainakin puskaradiota lukiessa olevan koetuksella monella. Toivottavasti tämä ei ruuhkauta tiettyjä palveluita vuoden vasta alkaessa. Jaksamista ja jaksuhalit. Eikka hoitaa.
Koko kylä ja entiset karstuset sekaisin, kun ei ole jäätä näkyvissä. Divaripaikka uhattuna ja lahjakkaimmat Alajärven puolella. Harmi, että jäämöhkäleen operatiivinen johto oli täysin pihalla, vailla talousosaamista. HumpinIsäntä antoi neuvot, mutta eivät herroille kelvanneet.
Eikö kanervio ole vielä vankilassa nilkin kanssa? AVIn henkilökuntaa ja poliiseja joutaisi myös vankilaan 6v koululaisenntapon yrityksestä!
Vai on Pekka vankilassa, tämä oli uusi tieto. Toivotaan, että kenttä on Kardessa luistelukunnossa voi muuten tulla Eikalle lähtö. Tulisia paikkoja seutukunnan johtotehtävät.
Tulisia paikoja pitäisi tapon yritystä tehneille rikollisille ollakin. Outoja yhteiskunnan elättejä hallinnot täynnä, kinnulassa ei edes ketään lukutaitoista ole, kaikilta jäänyt peruskoulu kesken
Milloinkahan Pekka vapautuu vai onko elinkautinen? Mielenkiintoinen tieto Kinnulasta. Onko sinulla antaa linkki mistä tuo tieto löytyy?
Tietoa saa mm AVI:sta kyselemällä montaka vakavas huomautusta kinnula on saanut.
Pekka sai omansa mutta tällaiset suomessa salataan että virkarikolliset voi jatkaa rikoksiaan?
Voihan sitäkin kysyä ihan nimellä..
AVI voi yrittää kieroilla eikä anna tietoa jos kysyy virheellisesti.
Voisi kysyä esim: Kaikki kinnulan kunnan saamat huomautukset tällä vuosituhannella.. riippuu sitten virkailijasta mitä tietoa antaa
Niin lähinnä olisin tästä lukutaidoittomuudesta ja peruskoulun kesken jättämisestä sitä evidenssiä ja linkkiä,kaivannut. Kuulostaa todella hurjalta, jos näin on.
johto=suurin osa virkarikollisia
Jos ehdit tosiaan linkin laittaa tähän lukutaidottomuuteen ja keskeytyksiin liittyen. Hurja juttu ja varmaan tosi, kuten kirjoitit.
Lakia ja oikeuden lainvoimaisia päätöksiä on noudatettava vaikka vastassa 6v puolustuskyvytön koululainen!!
Kanervio lain yläpuolella?
Edelleen hämmästelen tätä tietoa lukutaidomuudesta ja peruskoulun keskeyttämisprosentista (100%). Eikös Kinnulassa ole lukio?
Mitä Kanervio enään tälle palstalle kuuluu. Jatka monologia Kinnulan vastaavalla. Kiitos.
Ymmärsin, että toiminut Karstulan kuntajohtajana aikoinaan.
Kyllä aikoinaan
No niin, liittyyhän tämä sitten Kardeen. Ymmärtääkseni hän myös asui Karstulassa, toisin kuin nykyinen.
Ole reipas ja mene keskustelemaan kanervion kanssa tästä
Totta kai, heti kun pääsee vapaalle tai lomalle.
Kaikki varastetaan hallinnon toimesta
Suomesta pitää saada oikeusvaltio jossa vapaa lehdistö..
Elämme diktatuurissa, jossa hölmöjä palvelemassa veroillaan virkaloisia!
Pekka käyttää p-korean oppeja hallintoon
Joo, eläkkeellä
Miksi virkarikollisia elätetään verovaroin?
Selvitä asia ja kerro sitten täällä
Kanervio+sarjavalittaja.. Oikeuden lainvoimaisista päätöksistäkin vielä valittaa.. vali vali
Kyllä jätti ikävät muistot.
Edeltäjät jättäneet sitäkään.
Oksettaa tuollaiset kanerviot!!
Ei muuta kuin pytylle, helpottaa normaalia tallaajaa. Muuten voi jäädä levy päälle.
Kanervio=terroristi
Nyt on kova. Supoa kiinnostaa nämä viestit.
Kanervion sanktio= miljoona euroa verorahaa..
Kun aika tulee, kanervio saa tuntea toimenpiteet, valitettavasti..
Olisiko venäjän agentti? Ainakin paljon saanut tuhoa aikaiseksi.
Kun ei osaa edes lukea, ja ymmärrä että oikeuden päätöksiä pitää noudattaa(jos ei maksa poliisille/tuomareille).
Ja mitähän ne sanktiot tulevat olemaan?
Myös se aika kiinnostaa, kun olet niin varma asiasta.
Virkarikollisuutta suojelee miliisi, ja syyttäjänlaitos kun kukaan ei valvo virkarikollisten toimia ryslandiassa..
Banaanivaltio tukee virkarikollisia
Ei tuommosta virkarikollista vastuuseen saa
Ei saa, mutta parkujia riittää, niin Kinnulassa, Karstulassa kuin Rotareissa.
Seuraajan palkkaa onneksi kh nosti. Kaverin, joka aikoinaan lopetti sotaveteraanien leskien ruokapalvelut. Näin Karstulassa. Onneksi maksaa verot naapurikuntaan.
Uskonnolliset yhteisöt tukee virkarikollisuutta!
huippujohtaja ;)
Pekka venäjän vakooja?
Pitääkö paikkansa, että kanerviota tutkii poliisi myös karstulan tekemisistä? Tosin karstulassa kunnanhallitus hyväksyi kaikki kanervion laittomuudet josta seuraa että myös luottamushenkilöt joutuvat kantamaan vastuun.