Myllylä käytti dopingia mikä selitti hänen kovan kuntonsa. Ei suossa rämpiminen. Teki sitä vain hämätäkseen kansaa uskomaan että kova kunto tuli siitä.
Mika Myllylän suoharjoittelu hämäystä
7
514
Vastaukset
- Anonyymi00001
EPO-hormoni: Vuonna 2010 Myllylä tunnusti poliisikuulusteluissa käyttäneensä epo-hormonia huippuvuosinaan. Vuonna 2011 hän antoi valatun todistuksen, jossa myönsi käyttäneensä epoa koko uransa ajan.
- Anonyymi00006
Myönsi testanneensa ja totesi, että suorituskyky heikkeni. Suomit eivät osanneet käyttää epoa, lähirajanaapurit osasivat.
- Anonyymi00002
EPOa osasi käyttää vain norjalaiset, italialaiset ja venäläiset. Tutustu ruotsalaisten suunnistajien joukkokuolemaan.
Suolla harjoiteltiin harvoin. Mieto kolmasti kuussa, Mika vielä harvemmin.
Vetämällä vaikka kaikki apteekin maksalääkkeet ei kunto nouse. Vaatii koordinoitua harjoittelua.- Anonyymi00004
Kyllä Mietaa kävi Kiimasuolla marjakorien kanssa ihan viikottain. Lakkaa oli yli oman tarpeen, vei sitä Ranualle saakka hillaksi.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Kyllä Mietaa kävi Kiimasuolla marjakorien kanssa ihan viikottain. Lakkaa oli yli oman tarpeen, vei sitä Ranualle saakka hillaksi.
Mittaa korvasi ylämäkiharjoittelun suolla tarpomiseen. Pohjanmaan lakeuksilla ei ollut mäkiä ,noh simpsiötä lukuunoþamatta. Muta suoharjoittelu vain yksi harjoitusmuoto. Marraskuussa veti 100km hiihtolenkkejä länsi Lapissa,jerismajalla...Kunto kesti läpi talven...
- Anonyymi00003
Suolla harjoittelu sauvojen kanssa tuotiin hiihtomaajoukkueen harjoitusmuodoksi jo Veli Saarisen aikaan.
Nykyisin useat kaupalliset tiimit myyvät suoharjoitusta ihan tavallisille kansalaisille. - Anonyymi00007
Lillehammerin talviolympialaisissa 1994 hiihdossa osattiin käyttää epoa italialaisten ja norjalaisten toimesta. Pyöräilytalleista oli rekrytoitu osaajia hiihdon puolelle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2932477Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422254Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132068- 1711560
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85886
- 174856
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 52684