Suomi nuolee kaikien persettä

Vai on suomi.antanut.3 miljadia ukrainalle virallisesti epävirallisesti paljon lisää ja Eu kautta lisää puolustusmateriaalia ei pidä paikkaansa nehän on yksinomaan että suomi saisi osallistua tappamaan venäläisiä kuten ennenkin saksan avulla
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan hyvä että joku muu sitä tappamista tekee.Lahjoitin sinne auton sotilaiden käyttöön niin pääsevät paremmin ampumahollille.
Toivottavasti kulutussota kestää pitkään, niin ryssä rynnistä heti tänne.

Äänestä

Nio arvostelijat ovat jopa emassa skulle baalikamppailua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vai on suomi.antanut.3 miljadia ukrainalle virallisesti epävirallisesti paljon lisää ja Eu kautta lisää puolustusmateriaalia ei pidä paikkaansa nehän on yksinomaan että suomi saisi osallistua tappamaan venäläisiä kuten ennenkin saksan avulla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu