Olen ihan valtoimenaan ihastunut sinuun, käytökseesi ja ajatusmaailmaasi, kohteliaisuuteesi, ja mallikkaan rehelliseen lähestymiseen. Olet mielestäni komea, seksikäs, ihana. Mitä muuta sitä ihminen kaipaakaan, kuin rakkautta?
Sinä olet se, minun rakaskultakultaisin, ihastuksein.
Sinulle, Sinusta Sinuun, Sinun kanssasi
6
648
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ihastuminen on hullaantumista, tykästymistä, tarpeekseen saamattomuutta, ikuista uteliaisuutta, matkalla on hyvä olla. herkullista.
- Anonyymi00002
Matkan ollessa näin mielenkiintoinen, en toivoisi tämän seikkailun loppuvan koskaan, Toisaalta se merkitsee sitä että ihastumiseni ei saa täyttymystä! se jää tälle tasolle, mikä sinänsä saattaa olla ihan turvallinen ja järkevä päätös, valinta.
- Anonyymi00003
Siinäpä oli paljon superlatiivejä, aloittaja kirjoituksesi on varmaan tarkoitettu miehelle? En, tunne sinua aloittaja, enkä tiedä kenelle kirjoituksesi on tarkoitettu. Minä olen kirjoittanut hänelle ketä kaipaan aina vain uudestaan. Joka päivä hän on minun ajatuksissa, hän kulkee aina mukanani mihin menenkin. Niin, on ollut jo pitkän aikaa elämässäni, hän mieleni sekoittaja sydämeni avaaja. Olen iloinen kun näin hänet vuosia sitten, sain kaikki nämä hyvät tunteeni mitä tunnen nyt. Jos en olisi koskaan nähnyt häntä, en varmaan tuntisi näin paljon. En, oikeasti ymmärtänyt että voin ihastua ja Rakastua näin paljon johonkin ihmiseen. Itse arvostan rehellisyyttä kyllä, ja sitä että pystyy sanomaan tunteensa mitä ajattelee ja tuntee. Hänen Kauneus oli se joka silloin alussa sekoitti mieleni kokonaan, hänessä kaikki näytti niin hyvältä. Ihmettelin miksi aamusta iltaan ajattelen aina häntä, päivästä toiseen ajatukset risteilivät hänessä. Olisin vain halunnut katsoa hänen Kauniita Kasvoja sekä hänen silmiään joka hetki. Silloin tajusin että olen ihastunut häneen, joka jalostui sitten Rakkaudeksi häneen. Olisin halunnut hänen läheisyyttä niin paljon, tunne oli ihan käsinkosketeltava. Sitä ajattelin siihen aikaan kun vielä näin häntä, että miten joku voi näyttää aina vain Kauniin suloiselta. Olisin halunnut hänen kanssa keskustella vaikka mistä asiasta, olisin samalla ihastellut hänen Kauneutta. En, koskaan hänelle ole sitä kertonut sanoin. Mutta olen kirjoittanut siitä hänelle. Joku voi ajatella että ei tunteet voi jatkua loputtomiin, jos ei näe ihmistä pitkään aikaan. Se, pidä kohdallani paikkaansa, tunteeni häneen on jatkunut jo monia vuosia. En, ole näinä vuosina pystynyt kehenkään ihastumaan enkä Rakastumaan, hän on ollut ainoa jota olen ajatellut aina. Sen, takia kun hänellä on niin Kauniit Kasvot ja silmät, ja Kaunis olemus. Olen käyttänyt hänestä paljon Kauneuteen liittyviä kirjoituksia. Nekin on ollut täyttä totta, ei mitään mielistelyä. Mielestäni tunteet pitää tuoda esille niin kuin on, eikä muutella asioita. Hän, ei itsekkään varmaan ymmärrä miltä hän näyttää ja tuntuu minussa. Kaunotar olet täynnä sellaista mikä tuntuu joka kohdassa niin hyvältä.
- Anonyymi00004
Hyvä aloittaja. Nythän sie puhut asiaa!
- Anonyymi00005
epäilyttävää, liikaa ylisanoja, tietysti sen ehkä ymmärtää, jos aivot ovat ihastus/rakkaussumussa, no joka tapauksessa tämä menee ohi👍
- Anonyymi00006
kultani on erittäin upea sanokaa mun sanoneen ja mun visuaalinen silmä ei petä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3585823- 785244
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484296- 523911
- 523689
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1603371Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003154Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky483135- 432259
- 492195