Se on nyt nuorisolla, 20-30 -vuotiailla uusi trendi. Halutaan tutustua ihmisiin ja jo ennestään tuttuihin, ihastuksiin jne. kasvokkain, samassa ilmatilassa, offline. Sitä minäkin kaipaan kaivatultani. Kasvokkain näkemistä. Joka tapauksessa aion elää tämän vuoden taas kuin ennen vanhaan, enemmän offline. Tavaten kasvokkain tuttuja ja tuntemattomia, harrastuksissa, baareissa, tapahtumissa, työhön liittyen. Netissä minun ja kaivattuni "suhde" on vain mennyt enemmän solmuun. Nyt emme kykene näkemään enää kasvokkain ja se on sääli. Silti en luovuta ajatuksesta, että palaan taas offline-elämään.
Nainen56
Nainen56
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joo, kuullut tästä. Nuoret aikuiset haluaa palata 2000-luvun alkuun. Aikaan jolloin he oli pikkulapsia eikä kellään ollut vielä nettiriippuvuuksia ja siitä johtuvaa masennusta. Ihmiset tapasivat toisiaan keikoilla, konserteissa, baareissa ja bileissä.
Nojoo, vastakohta palstalle olis😆😅🤣😂
Tuo on hyvä trendi!
Kerrankin trendi jonka minäki ymmärrän. Harmi kun ei vaan baareihin enää kiinnosta eikä ladulla tai marjamettissä ketään tapaa.