Kyllä valtuuston pitäs pitäs seistä sovittujen raamien takana,tekohengitys kuolevalle on yhtä tyhyjän kans,käykö nyt taas että koulukyyvit kilpailutetaan taas vuojeksi kerrallaan tämä jappasun takia
Koulupäätökset
Anonyymi-ap
7513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Samaa mieltä. Kyllä oon ihmetellyt tätä valtuutettujen hommaa. Mikä ihme siinä on, ettei faktoihin perustuvaa päätöstä saada tehdyksi. Mitä ihmeen vatulointia ja pään pensaaseen pistämistä valtuutetuilta ? T. Josko pidettäisiin pilvilinnat ja faktat erillään. Elämä on, ja jse jopa jatkuu vaikkei mieluskylän koulu jatku. Järkeä ja jäitä hattuun kun kunnan talous on mitä on.
Kyllä näin on,vattukylä ja humaloja kiinni 5 vuojen sisällä myös
Kehittäminen on keskittynyt leikkiäänestyksiin liruttimista ja kuka on suositumpi kuin toinen vuonna sejase.
Päättäjät toimivat vastoin omia päätöksiään:
Haapaveden kaupungin vois lakkauttaa,, valtiota kuppaamasta ja tonttuleikkejä ynnä Korvatunturiesityksiä virkatyönä järjestämästä.
Se olisi palvelus isänmaalle.
Nimenomaan näin. Hyvin kiteytit kaiken oleellisen.
Ja Haapavetiset ovat innoissaan, kun on lirutin ym. korvatunturi aiheisia esityksiä. Ja kun tämä on se kaikki mihin pystytään, niin eikös se ole, että viimeinen sammuttaa valot.
Ei voi auttaa.
Ja Anna Rauha.
Kyllä keput sammuttaa valot pikkukunnista(six maakunnat tehtiin) valioko lähtee nii ei jää mittää tänne...
Eiköhän ne persut oo tehny jo kaikkensa rttei mitään uutta tule,tämä apsi touhu oli kyllä viimenen nitti,oottettiin jotain kaupan alan keskusta,merijärven malli,kunnalle oma huoltoasema
Kepukathan kaiken runnoo.