Tänään keparissa juttua kuvan kanssa varus"miehistä". Voi hyvänen aika minkä kokoisia nuoria kuvassa. Takana yläsängyllä reilusti ylipainoinen kaveri ja etualalla myös hyvin syöneen näköinen poika. Nykysodan käynnissä tarvitaan droonien lennättäjiä mikä on varmasti näille sopivin tehtävä.
Läheistenpäivä varuskunnissa
14
459
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ressua pidettiin siellä vuosia lähinnä maskottina eli kyllä kaikista voi tulla vaikka kutsunta majureita jotka jakaa esitteitä ja ajaa vuosia edestakaisin Vaasa Kokkola väliä.
- Anonyymi00002
Oppiihan siellä nyt varmasti kuulemaan kaiken kaksimielisesti, kuiskailemaan, supisemaan ja vihjailemaan, hiplaamaan ja mitä näitä taitoja nyt on.
Nämä "miehet" päätyy sodan aikaisiin tehtäviin pitämään sairaalaa pystyssä. - Anonyymi00003
Jos ei muuta valittamista ole, niin keksitään sitten joku ylipaino. Hienoa, että käyvät armeijan.
- Anonyymi00004
Mutta miksei naiset 😪😪😪😪😪
T. Kokoomusmiehet ja persut, jotka olisivat kaikkina hallitusvuosinaan ja muulloinkin laittaa asian kuntoon, mutta uhriutuminen 💪💪💪💪- Anonyymi00005
Ei se komiassa muutama kilo haittaa päinvastoin naiset voi tykkää enemmän tuhtimmista mitä ruipeloista.
- Anonyymi00006
Entäs ulosteleikit? Nekin alkaa intissä ja jatkuu isona poikanakkn. On vapauttavaa ja voimauttavaa eikä yksikään intti esimies pysty siihen puuttumaan.
Työterveyslääkärin ja -psykologin kommenttia odotellessa esimiesten ajattelun tueksi.
Varmaa on, että ulostrleikit on hyvä suorittaa psykologisesti turvallisesti inttimyönteisissä "tiloissa". - Anonyymi00007
Samaa katsoin. 40 vuotta sitten omana aikana ei ollut yhtään ylipainoista joukoissa. Joka aamu juosten aamupalalle kilometrin matka ja kaikilta se onnistui.
- Anonyymi00009
Ennen kaikki olivat terveitä ja reippaita.
- Anonyymi00008
Oli 74kg kun meni armeijaan ja sama kun tulin pois. Alokasajan jälkeen en liikkunu juuri yhtään ja ruoka oli hyvää, mutta paino ei noussut silloin, nyt kyllä joutuu tarkkailemaan mitä syö. Onhan tuosta armeija ajasta jo muutama kymmenvuosi kulunut.
- Anonyymi00010
Hyvä. Tänne kaikki nyt muistelemaan inttiä niin töissä ei sitten tarvi jauhaa tyhjää.
Rauhanturvaajahöpinät myös tähän ketjuun. - Anonyymi00011
jep
- Anonyymi00013
eli on .
- Anonyymi00014
Trumppikin näyttää keskaria. Jos olisi suomen intin sotilas ja katsonut kaikki viikinki jaksot niin olisi osannut näyttää molempia keskareita. Se olisi ollut maakuliinista se. Olisi sotaveteraani olleet ylpeitä taas.
- Anonyymi00016
Me jäbäleissonit lähdetään minnesotaan opettamaan defusingia niin ei tapahdu ylilyöntejä ja kukaan ei sorru päihteisiin.
Rmdin kerrotaan niin että sitten osataan se defusing.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3834364Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032705Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92431Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei152249Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521920Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181858- 1201826
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551105